СУРОВ КРАЈ МАКЕДОНСКЕ БАЈКЕ: Роналдо ипак иде с Португалцима на Мундијал, не и Златан Ибрахимовић! (ВИДЕО)

Д. Н.

29. 03. 2022. у 22:43

БАРАЖ европских квалификација за попуну проесталих места на Светском првенству у фудбалу је окончан, а на Мундијалу у Катару ће играти фудбалске репрезентације Португала и Пољске.

Tanjug/AP

"Македонска бајка" је распршена у Лисабону, где су Кристијано Роналдо и другови елиминисали из мундијалске трке наше комшије, и то победом од 2:0. Тиме су, истина уз "закашњење", оправдали очекивања читаве нације од ове изузетне генерације фудбалера, а кривци што Португал није раније "извадио карте" за Мундијал у Катару били су, као што је већ познато, наши фудбалери, који су на драматичан начин, победом у Лисабону, освојили прво место у групи и директно прошли на шампионат света.

Зато су Роналдо и саиграчи морали у бараж, а тамо су најпре победили Турску са 3:1, а сада и Македонце.

Селекција Северне Македоније, која је претходно шокирала фудбалски свет победивши Италију у гостима, није успела да направи нови подвиг, као против актуелног првака Европе. Без иједног шута у оквир гола, то и није било могуће...

Наравно, и овога пута су се македонски фудбалери углавном бранили, као и против "азура", али су направили кикс који је скупо коштао.

Славље португалских фудбалера на мечу баража са Северном Македонијом / Фото: Tanjug/AP

Наиме, и 32. минуту дошло је до кобног, лоше изведеног додавања Ристовског са десне аут-линије ка центру терена, што су домаћини искоритили да преко Бруна Фернандеша дођу до лопте. Истог часа је кренула неумољива контра Португалаца, у којој је лопта стигла до Роналда, а овај вратио Бруну, после чега је уследио неодбрањив шут са 15 метара.

Тада грогиране Македонце докусурио је исти играч, и то у 65. минуту, када је Пепе одузео лопту ривалима, додао Жоти на левом крилу а овај идеално центирирао Бруну чији је волеј, отприлике са места одакле се шутирају пенали, изнова савладао голмана Димитриевског.

У наставку утакмице долазило је и до кошкања актера, најратоборнији су били Диого Жота и Езгјан Алиоски, али оно што је било најважније, резултат се више није мењао.

Са друге стране, Пољска је на свом терену у Хожову елиминисала Шведску победом од 2:0.

Први погодак дао је најбољи пољски, а тренутно и најбољи европски голгетер, Роберт Левандовски, и то из једанаестерца у 49. минуту, да би све наде Швеђана срушио Пиотр Зиелнски када је искористио кикс ривала у 72. минуту.

Међу резервама гостију нашао се и недовољно опорављени, чувени голгетер Златан Ибрахимовић, али његове колеге нису успеле да га "одведу" на Мундијал, нити он сам када је ушао у игру у 80. минуту, па ће на шампионат света из баража ићи Пољаци и поменути Португалци.

Подсетимо, жреб за Светско првенство у фудбалу биће одржан у петак, 1. априла.

БОНУС ВИДЕО ВЛАХОВИЋ НОВИ РЕКОРДЕР: Пет највећих трансфера српских фудбалера

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45