ЛИЛ ЈЕ НОВИ ШАМПИОН ФРАНЦУСКЕ: Велика ноћ за овај клуб, ПСЖ скинут са трона

Од сталног дописника Париз - Горан Чворовић

23. 05. 2021. у 23:52

ЛИЛ је шампион Француске у фудбалу, ПСЖ је други! Чудо се у последњем колу није догодило, јер су "северњаци" успели да сачувају бод предности.

Нејмар, Мбапе и другови победили су Брест у гостима са 2:0, али је Лил такође славио на страни, против Анжеа, са 2:1.

Неизвесност је кратко трајала, јер је Лил повео већ у 10. минуту голом Давида. Предност је у 45. минуту повећао Јилмаз, док је Анже у последњим секундама смањио голом Фулжинија. Парижанима је био потребан нерешен исход у овом мечу, да сачувају титулу.

С друге стране, ПСЖ је победио головима Ди Марије директно из корнера уз "помоћ" Февра који је делимично скренуо лопту у 37. минуту и Мбапеа у 71. Седмица "светаца" је с 27 голова био најефикаснији у првенству, а у целој сезони постигао је укупно 42 гола. Претходно је, у 19. минуту, Нејмар промашио пенал. То је био укупно други промашај Бразилца с беле тачке од 24 извођења од како је дошао у Париз.

Првенство је до последњег кола било неизвесно, не само око титуле, већ и када се ради о баражу за опстанак и пласману у европска такмичења.

Лил и ПСЖ директно су се пласирали у Лигу шампиона, док ће Монако играти квалификације или такође ићи директно, зависно од резултата финала Лиге Европе. У Лигу Европе иду Лион и Марсељ, из Лиге испадају Дижон и Ним, док ће Нант играти бараж за опстанак с Тулузом. Брест је успео да обезбеди опстанак, и поред пораза од Париза.