ЗВЕЗДА БРОЈАЛА ДО ПЕТ: Црвено-бели прегазили Металац и оборили два рекорда (ВИДЕО)

19. 05. 2021. у 15:34 >> 17:58

ЦРВЕНА звезда убљедљивом победом над Металцем од 5:1 окончала је сезону у Суперлиги Србије. Црвено-бели успели су да оборе рекорд по броју датих голова у једној сезони и освојених бодова

Изабраници Дејана Станковића сезону су завршили са 114 голова и  оборили рекорд екипе Партизана, стар 22 године, из сезоне 1999/2000 који је тренирао Миодраг Јешић. Тај тим црно-белих постигао је тада 111 голова, али је те сезоне ипак шампион била Звезда коју је тренирао Словаљуб Муслин.

Такође, оборен је рекорд и по броју освојиех бодова, клуб са "Маракане" освојио их је 108 и тако претекли Селтик (106).

Звезда је фуриозно почела против Металца и већ после пет минута је на семафору писало 2:0, голове су постигли Милан Гајић и Ел Фарду Бен.

Није се домаћин ту зауставио и до одласка на одмор је успео да још једном затресе мрежу екипе из Горњег Милановца, а то је по други пут урадио нападач са Коморских Острва.

Друго полувреме је протекло идентично као и прво. Виђена су још три гола, два у мрежи гостију, а један иза леђа Зорана Поповића.

Гелор Канга и Милан Павков су били стрелци за црвено-беле, док је за једини гол за госте био дело Игора Максимовића.

Навијаче Звезде је сигурно забринуло то што се капитен Милан Борјан повредио средином првог полувремена, издржао је до краја истог, али га је у другом заменио Поповић.

На крају црвено-бели су сезону окончали са 108 бодова, само три ремија и без иједног пораза.

Металац је тренутно осми на табели са 52 бода.

Састави тимова:

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Борјан – Гајић, Милуновић, Панков, Родић – Петровић, Николић – Бен, Иванић, Катаи – Фалчинели.

МЕТАЛАЦ (3-5-2): Савић – Рогач, Васиљевић, Млађовић – Влалукин, Максимовић, Зоћевић, Крајишник, Кокир – Грбовић, Мбунгу.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Ц. звезда - Металац 5:1

90. МИНУТ - Крај утакмице!

84. МИНУТ - Одлично је Бен упослио Иванића, овај је покушао да "боцне" лопту преко Савића. Ипак, голман гостију је добро реаговао и сачувао своју мрежу.

79. МИНУТ - Две велике прилике пропустио је домаћин у истом минуту. Најпре Бен, а онда и Милан Родић.

77. МИНУТ - До петог гола дошла је Црвена звезда. Прецизан са беле тачке био је Милан Павков који је постигао 13. гол у Суперлиги Србије. Пеналу је претходио прекршај над Славољубом Срнићем.

69. МИНУТ - Смањио је Металац предност Звезде. Максимовић је искористио грешку Радована Панкова који се оклизнуо. Искористио је фудбалер гостујућег тима и лако матирао Поповића.

65. МИНУТ - Желе домаћи да постигну још неки гол, но тим из Горњег Милановца не дозвољава ривалу да створи озбиљну прилику.

58. МИНУТ - Тукао је Крајишник из слободног ударца, али није било проблема за Зорана Поповића.

57. МИНУТ - Консолидовао се мало Металац након фуриозног почетка домаћих у другом делу меча.

49. МИНУТ - Рапсодија црвено-белих. У стрелце се уписао и Гелор Канга. Натрчао је Габонац на одбијену лопту и са неких 10 метара је закуцао у мрежу ривала.

48. МИНУТ - Почело је друго полувреме. Милан Борјан није могао да настави меч, заменио га је Зоран Поповић, такође у игри су Гелор Канга и Секу Саного.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Ц. звезда - Металац 3:0

45. МИНУТ - Крај првог полувремена!

42. МИНУТ - Сјајно је Катаи уклизавањем уназад успео да проигра Иванића у контранападу, али је акција завршена само корнером за црвено-беле. У шанси се потом нашао Гајић, шутирао је из волеја са 17-18 метара, али далеко од гола

34. МИНУТ - Бен се други пут уписао у листу стрелаца, чиме је Звезда оборила Партизанов рекорд у броју постигнутих голова у сезони. Изгубио је један играч Металца лопту пред својим казненим простором, Иванић је упослио Бена, а овај лако савладао Савића.

33. МИНУТ - После неколико минута паузе наставила се утакмица. На сву срећу ништа није озбиљно, те је Борјан наставио сусрет.

29. МИНУТ - Тежак судара Милана Борјана и фудаблера Металца Престижа. Капитен црвено-белих је пао преко играча гостију који је успео да остане, док се чувару мреже Звезде и даље указује помоћ.

5. МИНУТ - Урагански је Звезда почела меч. Предност је дуплирао Ел Фарду Бен. Катаи је упослио нападача са Коморских Острва, а овом није било тешко да погоди мрежу ривала.

3. МИНУТ - Звезда је одмах повела. Прошао је Мирко Иванић по левој страни, упутио је лопту у казнени простор ривала, на другој страни остао је сам Милан Гајић и довео црвено-беле до предности.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45