ПРИМЕРА ЈОШ НИЈЕ ДОБИЛА ШАМПИОНА: Драма у Шпанији - Атлетико и Реал славили, Барселона поражена на свом терену

16. 05. 2021. у 21:08

ШАМПИОН Примере биће познат после последњег кола, али највеће шансе да први прође кроз циљ има Атлетико Мадрид.

"Јорганџије" су славиле против Осасуне на "Ванда Метрополитану" са 2:1 после преокрета у финишу сусрета.

Дрхатао је Дијего Симеоне на клупи када је Анте Будимир погодио за вођство гостију у 75. минуту, свестан да нема пуно времена до краја.

Ипак, захваљујући Ренану Лодију и Луису Суарезу домаћи су успели да преокрену резултат и дођу до важне победе.

Реал Мадрид је био први на табели 20 минута, пошто је повео у 68. минуту голом Наћа против Билбаа у гостима (1:0 је уједно био и коначан резултат).

У тим тренуцима Атлетико је губио, али на крају су изабраници Зинедина Зидана чули за њих лоше вести.

Барселона је разочарала и испала из трке да постане шампиона Шпаније. Каталонци су на "Камп Ноу" поражени од Селте са 2:1.

Домаћин је повео преко Лионела Месија у 28. минут. Недуго потом изједначење је донео Санти Мина. Имали су изабраници Роналда Кумана више од игре, но на крају су погнуте главе морали да напусте своју кућу.

Да ионако лоше ствари буду још горе за Барселону побриону се Клемен Ленгле који је у 83. минуту добио други жути картон и домаћи су до краја утакмице играли са десеторицом.

Искористио је то тим из Вига и дошао до победе, пошто је Санти Мина други пут савладао Тер Штегена.

Посел 37. кола Атлетико Мадрид је први на табели са 83 бода, Реал има два мање. Трећа је Барселона са 76, а Севиља четврта са 74.

"Јорганџије" у последњем колу гостују Ваљадолиду који се бори за опстанак, док Реал дочекује Виљареал који јури Лигу Европе.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45