СКАНДАЛИМА НИКАД КРАЈА: Врањанци напустили терен, чек их тешка казна!

15. 05. 2021. у 21:44

НЕМА краја скандалима у фудбалској Србији - утакмица 33. кола Прве лиге, између Радничког и Динама, прекинута је у 64. минуту, јер су се гости из Врања повукли са терена.

Главни судија утакмице у Сремској Митровици, некадашњи интернационалац Милан Илић, свирао је крај, при резултату 1:1. Гостујући фудбалери, на наговор одговорних људи из клуба, остали су доследни у одлуци да се повуку са терена и на неспортски начин закључе још једну немилу причу са српских фудбалских стадиона.

Иако суспендован, утакмицу је уживо посматрао Драган Антић, шеф струке Динама. Службена лица евидентирала су кажњеног тренара као једног од иницијатора прекида. Антић је утакмицу посматрао ван трибина, на простору између делегатске кућице и клупе гостујућег тима.

Фудбалери Динама повукли су се са терена после изједначујућег поготка Радничког, у 54. минуту. Иако није било спорних детаља, повукли су скандалозан потез, не марећи на последице. Службена лица испоштовала су процедуру, сачекала да прође предвиђен временски период и после десет минута огласила крај. После меча није било инцидената – првотимци прволигаша из Врања аплаузима су испратили судију Илића и махаче, Чедомира Андрејића и Ненада Курчубића, са стадиона.

Гости су до предности стигли у 15. минуту, прецизан је био Марко Кеча. Са лица места, ипак, стижу информације да је инцидент висио у ваздуху, независно од резултата и фер и коректне борбе на терену. Врањанци су чекали само тренутак, не и разлог, за дефинитиван прекид и још један ударац прволигашком такмичењу.

Врањанци су дефинитивно испали из Прве лиге, Раднички је раније обезбедио опстанак.

Утакмица из Сремске Митровице добиће епилог у наредним данима. Извесно је да госте из Врања очекују жестоке санкције, следе извештаји службених лица, пријава директора за такмичење и одлука Дисциплинске комисије Фудбалског савеза Србије. Подсетимо, раније је прекинут још један меч Прве лиге, Раднички 1923-Борац 1926.

Фудбалска Србија поново црвени од стида… По ко зна који пут ове сезоне!

(Спортклуб)

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17