ПСЖ ИГРАО НЕРЕШЕНО СА РЕНОМ: "Свеци" направили неочекиван кикс и вероватно се опростили од титуле

Од сталног дописника Париз - Горан Чворовић

10. 05. 2021. у 00:17

НЕРЕШЕНИМ резултатом у недељу увече у 36. колу француског фудбласког првенства против Рена у гостима 1:1, ПСЖ је дошао у ситуацију да озбиљно стрепи за одбрану титуле.

ПСЖ ИГРАО НЕРЕШЕНО СА РЕНОМ: Свеци направили неочекиван кикс и вероватно се опростили од титуле

До краја првенства су остала још два кола, а Лил париским "свецима" бежи три бода. ПСЖ има 76, а Лил 79.

Клубу са севера Француске у следећа два кола тако су довољни по победа и нерешен резултат, без обзира на то шта буде урадио ПСЖ, па да освоје титулу.

Лилу је остало да одигра утакмице против осредњих Сент Етјена и Анжеа, што не би требало да буду непремостиве препреке.

ПСЖ је у недељу увече голом Нејмара с беле тачке повео на самом крају првог полувремена после великодушно досуђеног једанаестерца над Курзавом. Изједначио је, после корнера, прецизним ударцем главом Жираси у 70. минуту. ПСЖ није био на висини, Рен је имао неколико прилика на крају да поведе, али је голман Навас одличним интервенцијама спасао Парижане.

Трена нагласити да је Преснел Кимпембе у 87. минуту добио црвени картон после једног погибељног старта, па је ПСЖ утакмицу завршио с десет играча.

Актуелни шампион Француске у преостале две утакмице у шампионату наступа против Ремса и Бреста.

Париски "свеци" у среду играју против Монпељеа у полуфиналу Купа Француске и то ће им бити прилика да бар у овом такмичењу покушају да спасу сезону.

На основу пласмана у шампионату Француске, Парижани су се већ пласирали за Лигу шампиона у следећој сезони, док је Рен нерешеним исходом остао у трци за Лигу Европе.

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17