РЕАЛ У ФИНИШУ МЕЧА ИЗБЕГАО ПОРАЗ: Наставља се невероватна трка за титулу у Шпанији, причаће се о пеналу за Севиљу

09. 05. 2021. у 23:06

ФУДБАЛЕРИ Реал Мадрида и Севиље ремизирали су на стадиону "Алфредо ди Стефано" 2:2 у 35. колу Примере. Невероватна трка за титулу у Шпанији се наставља.

Свега неколико минута делило ја Андалужане од велике победе и прилике да се равноправно боре за титулу са Атлетико Мадридом, Реалом и Барселоном.

Сада Севиља после овог ремија заостаје шест бодова за "јорганџијама" који имао 77 бодова, док два највећа шпанска клуба имају по 75 бодова, с тим да су "краљевићи" други јер имају бољи скор од Каталонаца.

Нису изабраници Зинедина Зидана одиграли добру утакмицу, али на крају се пише и гледа само резултат, а он много више одговара Реалу.

Гости су после првих 45 минута водили са 1:0, а стрелац је био Фернандо после асистенције Ивана Ракитића.

Нису играчи Ђилена Лопетегија који није могао да води екипу на овој утакмици одустали од свог стила игре ни у наставку сусрета.

Ипак, Реал је успео да дође до изједначења преко Марка Асенсија, а онда се десила ситуација о којој ће се и те како причати у Шпанији.

Након што је руком у казненом простору интервенисао Едер Милитао, акција је кренула даље. Играло се, без прекида, све до другог краја терена где је Боњо оборио Карима Бензему. И када су сви очекивали пенал за Реал, који би Мадриђане лансирао на врх табеле, ВАР је вратио пенал у други казнени простор!

Сигуран егзекутор најстроже казне био је Иван Ракитић и након тог поготка све је ишло ка томе да ће Севиља однети у Андалузију цео плен.

Ипак, Реал се извукао на волшебан начин. Играо се четврти минут надокнаде - Тони Крос је шутирао, а лопта је погодила Едена Азара и преварила голама гостију за коначних 2:2.