МИЛАН ОДРЖАО ФУДБАЛСКУ ЛЕКЦИЈУ ЈУВЕНТУСУ: "Росонери" славили у Торину, "старој дами" виси Лига шампиона (ВИДЕО)

09. 05. 2021. у 22:45

ФАНТАСТИЧНУ утакмицу одиграо је Милан је у Торину и победио Јувентус са 3:0. Била је ово прова фудбалска лекција изабраника Стефана Пиолија у 35. колу.

МИЛАН ОДРЖАО ФУДБАЛСКУ ЛЕКЦИЈУ ЈУВЕНТУСУ: Росонери славили у Торину, старој дами виси Лига шампиона (ВИДЕО)

"Стара дама" се налази у великом проблему, пошто јој виси пласман у Лигу шампиона. Једно од највећих изненађења у свету фудбала било би то да тим Андрее Пирла остане без елитног такмичења.

Јувентус је на три кола пре краја пети на табели са 69 бодова, једним мање од Наполија и три од Аталанте и Милана.

Да ствар по Јувентус буде још гора - клуб из "града моде" има бољи међусобни скор (екипа из Торина славила на "Сан Сиру" са 3:1).

Није било пуно правих прилика, а оне које су биле искористио их је гост. Најпре је Брахим Дијаз у првом минуту надокнаде фантастичним ударцем искоса са десне стране погодо рашље гола који је чувао Војчех Шчесни.

Велику прилику да дуплира предност пропустио је Франк Кеси који је у 58. минуту промашио пенал. Шутирао је фудбалер из Обале Слоноваче веома лоше и Пољаку није било тешко да заустави тај ударац.

Други гол за госте био је дело Анте Ребића који на овој утакмици ушао са клупе, тако да је Пиоли погодио са изменом.

Победу Милана је потврдио Фикајо Томори који је фантастично скочио и главом закуцао лопту у мрежу после центаршута Хакана Чалханоглуа.