ЛЕМАН ОТПУШТЕН ЗБОГ РАСИЗМА: Правдао се да је погрешно схваћен
БИВШИ голман репрезентације Немачке Јенс Леман добио је отказ у Херти због расистичког испада.
EPA/EFE
Некадашњи чувар мреже Шалкеа, Дортмунда, Штутгарат и у два наврата Арсенала кажњен је због поруке коју је послао а у којој пита да ли је гост у студију позван само да би попунио квоту црнаца.
Проблем је у томе што је Леман, вероватно грешком, поруку послао управо том госту, некадашњем нмачком репрезентативцу Денису Аогу који је за скај коментарисао полуфинални меч Лиге шампиона Манчестр сити - ПСЖ.
Леман се одмах извинио уз тврдњу да је погрешно схваћен и да је мислио на квоту у смислу удела гледаности преноса утакмице, али било је касно.
– Такве изјаве нису оно за што се наш клуб залаже. Дистанцирамо се од било каквих облика расизма – саопштено је из Херте у којој је Леман био члан борда директора. На том месту заменио је Јиргена Клинсмана прошлог маја.
Препоручујемо
ДРАКОНСКА КАЗНА ЗБОГ РАСИЗМА: Чешки фудбалер пропушта Европско првенство
14. 04. 2021. у 16:53 >> 17:16
АТП ПОГУБИЛА КОМПАС: Тениски мозгови сковали план како да свргну Нолета са броја један, правили рачун без крчмара (ВИДЕО)
05. 05. 2021. у 12:42 >> 13:01
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЗВЕЗДА ОДЛИЧНО ПРОШЛА НА ЖРЕБУ! Ево са ким ће играти у другом колу квалификација за ЛШ
ПРОТИВНИК српском шампиону биће победник меча Ларн - Тре Фиори.
17. 06. 2026. у 12:12
ТОТАЛНИ РАСПАД БОСНЕ И ХЕРЦЕГОВИНЕ! Швајцарци у другом колу Мундијала у последњих 15 минута "разбили" селекцију Сергеја Барбареза!
Репрезентација Швајцарске победила је Босну и Херцеговину са 4:1 у другом колу Б групе Светског првенства.
18. 06. 2026. у 21:00 >> 21:00
УКРАЈИНА - ЗЕМЉА КОЈА НЕСТАЈЕ: Страшно - објављено колико сада имају становника! Руске процене црне, западне ништа "светлије"
УКРАЈИНА се тренутно суочава са оним што демографи називају "демографском катастрофом".
15. 06. 2026. у 22:12
Коментари (0)