СИТИ ДРЖАО ФУДБАЛСКИ ЧАС ПАРИЖАНИМА: Марез уништио ПСЖ и купио Гвардиоли карту за дуго чекано финале Лиге шампиона

04. 05. 2021. у 20:10

ФУДБАЛЕРИ Манчестер ситија пласирали су се у финале Лиге шампиона, пошто су вечерас и у реваншу победили Пари Сен Жермен.

Foto AP

После 2:1 у Паризу, у реваншу у Манчестеру било је 2:0.

Стрелац је био Ријад Махрез у 11 и 63. минуту.

ПСЖ је утакмицу завршио са играчем мање, пошто је у 69. минуту искључен Анхел Ди Марија.

Други финалиста биће познат након сутрашње утакмице између Реал Мадрида и Челсија.

Први дуел два тима завршен је нерешено 1:1.

Финале Лиге шампиона играће се 29. маја у Истанбулу.

БЛОГ

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

90 . МИНУТ - Крај меча и велика победа Ситија за пласман у финале.

89. МИНУТ - Жути картон и за Данила, а Нејмар је остаоа да лежи на другом делу терена. Подигао се Бразилац, али тешко иде.

87- МИНУТА - Оштар старт Кимпембеа, али само жути картон. Жесус је добро прошао да га није Француз повредио

86. МИНУТА - Ништа се не дешава на Етихаду. Оба тима чекају да Кујперс свира крај меча.

82. МИНУТА - Излази Де Брујне и Бернардо Силва, а ушли су Стерлинг и Жесус.

77. МИНУТ - Одлична шанса за Фодена, али лопта одлази мало поред гола. Навас није морао да реагује.

75. МИНУТ - Кујперс је поделио неколико жутих картона. ПСЖ нема више шанси.

69. МИНУТ  - Црвени картон за Ди Марију. Очајан потез Аргентинца, који је намерно нагазио Фернардиња и угасио последњу наду ПСЖ-а.

63. МИНУТ - ГООООООЛ! Сити је завршио посао. Опет Марез и 2:0. Контра Манчестер ситија коју су предводили Фоден и Де Брујне, а на крају Алжирац са 3-4 метра решава акцију!

61. МИНУТ - Имао је ПСЖ шансу да закомпликује полуфинале у Манчестеру, али одбрана Ситија не дозвољава гостима да матирају Едерсона.

60. МИНУТ - Двострука измена у тиму ПСЖ-а, Дракслер и Моисе Кин улазе уместо Андера Ерере и Маура Икардија.

54. МИНУТ - Сити први прети у наставку. Одличан ударац Фодена, али Навас брануи. У следећем нападу ПСЖ је могао до шансе, али Нејмар је показао себичност и само корнер из кога се ништа није десило.

46. МИНУТ - На старту другог полувремена много бољи терен него у првих 45. минута.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45. МИНУТ - Идеално полувреме Ситија. ПСЖ је имао само шансу од 15 до 22. минута. Манчестер је могао у надокнади да дуплира предност. Навас је два пута спасао ПСЖ.

41. МИНУТ - Сити контролише утакмицу.

36. МИНУТ - Ерера шутира, али лопта иде преко гола. Едерсон није морао да реагује. Нема ПСЖ идеју.

32. МИНУТ - ПСЖ је опет преузео теренску инцијативу. Али нема шанси нису опасни као у првом делу првог полувремена.

25. МИНУТ - Миран период меча. Сити је зауставио нападе Парижана и сада у потпуности диктира и меч, али што је још важније још и резултат.

18. МИНУТ - Ди Марија је промашио празан гол после грешке одбране Ситија. Едерсон није био на голу, али Аргенитинац није показао због чега је годинама један од најбољих играча света.

17. МИНУТ - ПСЖ је погодио пречку! Маркињос је добро реагова после центаршута и шутирао одлично, али био за мало непрецизан.

11. МИНУТ -  ГООООООЛ! Марез доноси предност Ситију. Едерсон је испуцао једну лопту, која је дошла до Зинченка, а овај одиграо идеално за Де Брујнеа и лош шут Белгијанца, али на срећу домаћих лопта долази до Мареза који је рутински матирао Наваса.

7. МИНУТ - Бјорн Кујперс је свирао пенал за ПСЖ, а онда после прегледа и ВАР реакције поништио одлуку. Лопта је Зинченка ипак погодила у раме. Холанђанин је подлегао притиску гостију, али спасао га је ВАР.

5. МИНУТ - ПСЖ има посед, Сити се одлучио на контранапад. Још увек без озбиљнијих шанси, само једно мало узбуђење у шеснаестерцу домаћих. После одличне асистенције Вератија, Нејмар лоше шутира.

1. МИНУТ - Кренуо је спектакл на Етихаду. Снег у Манчестеру и лош терен правиће велике проблеме играчима. Питање је како ће се снаћи домаћи тим, с обзиром да је Гвардиола познат као тренер који воли посед.