ОВА ДРЖАВА СЕ БАШ ПЛАШИ КОРОНЕ: Прво су одустали од Олимпијских игара, а сада и квалификација за СП у фудбалу
СЕВЕРНА Кореја је одлучила да одустане од квалификација за Светски шампионат у фудбалу због страха од корона вируса, саопштила је Фудбалска асоцијација Јужне Кореје која је домаћин другог круга квалификација.
фото: Н. Параушић
Званичник јужнокорејске асоцијације потврдио је да је Фудбалска асоцијација Северне Кореје крајем прошле недеље послала писмо Азијској фудбалској конфедерацији (АФЦ), у којем је навела да не планира да учествује у другом кругу квалификација. АФЦ је затражила од Северне Кореје да размотри ту одлуку.
Пре месец дана, та земља је саопштила да због корона вируса одустаје од Олимпијских игара у Токију.
Репрезентација Северне Кореје је два пута учествовала на Светском шампионату. Дебитовала је 1966. у Енглеској када је прошла чак до четвртфинала. Друго учешће имала је у Јужној Африци 2010, када је завршила такмичење у групној фази.
Препоручујемо
ИНТЕР НА ЖЕСТОКОМ УДАРУ ЈАВНОСТИ НАКОН СЛАВЉА: "Није ли вам доста 120.000 мртвих"?
03. 05. 2021. у 17:30
РОМА БИ ДА СЕ ВРАТИ МЕЂУ ТОП ЧЕТИРИ: "Вучица" иде на ноге традиционално повољном противнику
Након што су оверили пласман у осмину финала Лиге Европе, фудбалери Роме враћају фокус на Серију А и вечерас гостују Удинезеу, традиционално повољном ривалу за "вучицу" (20.45).
02. 02. 2026. у 08:00
СВИ У ШОКУ! Репрезентативка Србије има рак, доктори дијагностиковали карцином - сви се моле за њу!
Најновије вести из српског спорта су уздрмале многе.
02. 02. 2026. у 20:00
"УБИЋУ СЕ, ХОРОР!" Марија открила дуго чувану тајну: "Рођена сам без..."
"ЈА ћу да се убијем, значи хорор!"
01. 02. 2026. у 09:13
Коментари (0)