СИТИ ПРЕД ОСВАЈАЊЕМ ТИТУЛЕ: "Грађани" за два минута срушили Кристал Палас (ВИДЕО)

01. 05. 2021. у 15:47

ФУДБАЛЕРИ Манчестер ситија налазе се пред освајањем титуле, пошто су у 34. колу Премијер лиге победили Кристал Палас у Лондону са 2:0.

СИТИ ПРЕД ОСВАЈАЊЕМ ТИТУЛЕ: Грађани за два минута срушили Кристал Палас (ВИДЕО)

Да би званично постали нови шампион највалитетније енглеске лиге Манчестер јунајтед мора сутра да изгуби од Ливерпула на "Олд Трафорду", што је реалан сценарио.

Иако се то не догоди у недељу, само је питање дана када ће изабраници Пепа Гвардиоле доћи до нове титуле у Премијер лиги.

Што се ове утакмице тиче, била је тврда, посебно прво полувреме и Сити је питање победника решио за два минута.

Најпре је Серхио Агуеро погодио за вођство "грађана" у 57. минуту после асистенције Бењамина Мендија, а коначан резултат поставио је само два минута касније Феран Торес.

Лука Миливојевић, капитен екипе из Лонда је на терену провео свих 90 минута и зарадио је жути картон.

После овог тијумфа Сити има 80 бодова, 13 више од градског ривала Јунајтеда, али и меч више, док је тим Роја Хоџсона на 13. месту на табели са 38 бодова.