ЗВЕЗДА ОСВОЈИЛА ТИТУЛУ: Црвено-бели савладали Војводину и 32. пут постали прваци Србије (ВИДЕО)

29. 04. 2021. у 18:39 >> 20:53

ЦРВЕНА звезда освојила је нову 32. титулу првака Србије, пошто је победила Војводину са 1:0.

Тријумф и оверу трофеја црвено-белима донео је Синиша Саничанин који је у 13. минуту затресао сопствену мрежу.

Била је Звезда најбоља и у овој сезони и заслужено дошла до нове титуле. И на овом мечу клуб са "Маракане" био је бољи ривал за тај један гол.

Ово је тиму из Љутице Богдана била четврта везана титула и то ниједна генерација није успела.

Имају изабраници Дејана Станковића да оборе још неке рекорде до краја сезоне. Са овим једним голом, црвено-бели су дошли до бројке од 96 погодака и јуре бројку од 100, што је реално да се деси.

Такође, Звезда је овом победом дошла до 98 бодова, и пробаће да оборе оспствени рекорд од 105 бодова. То су неки циљеви који ће шампион Србије покушати да оствари до краја сезоне.

Што се утакмице тиче могли су и гости до гола, па и да избегну пораз, али у неким ситуацијама нису имали ни среће.

Није Звезда била убедљива као у неким претходним утакмица, али сигурно да ће домаћину циљ био да победи и обезбеди нову титулу - што је на крају и урадила.

На крају утакмице капитен црвено-белих Милан Борјан подигао је пехар, сви играчи су славили.

Састави тимова:

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Борјан – Гајић, Милуновић, Панков, Родић – Петровић, Саного - Бен, Николић, Иванић – Фалчинели.

ВОЈВОДИНА (4-2-3-1): Симић - Бралић, Саничанин, Ђурић, Ђорђевић - Дринчић, Топић - Човић, Зукић, Бојић - Вукадиновић.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Ц. звезда - Војводина 1:0

90+2. МИНУТ - Могла је Војводина у финишу утакмице да изједначни, али нису успели да пронађу пут до мреже домаћих.

77. МИНУТ - Опробао је ударац и Миљан Вукадиновић. Пробао је са неких 20 метара, добро је постављен био Борјан и лако укротио тај покушај.

72. МИНУТ - Очекивало се да Звезда крене по још један гол од када је бројчано јача на терену. Ипак, црвено-бели за сада нису озбиљније запретили Симићу.

61. МИНУТ - Преопштар старт Ђорђа Ђурића. Зауставио је у контри Вељка Николића. Подигао је превисоко ногу и оправдано му је судија Данило Грујић показао директан црвени картон.

55. МИНУТ - Бен је извео добар корнер, највиши у скоку био је Милуновић, али ударац високог дефанзивца завршио је преко гола.

51. МИНУТ - Искористио је грешку ривала Мирко Иванић, кренуо у контру, шутирао је левом ногом, но добро је реаговао Симић и одбио лопту у корнер.

46. МИНУТ - Почело је друго полувреме на стадиону "Рајко Митић".

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Ц. звезда - Војводина 1:0

45. МИНУТ - Крај првог полувремена!

44. МИНУТ - Добра прилика за госте. Главом је шутирао Бојић после центаршута Ђурића, али је лопта отишла поред гола који чува Милан Борјан.

43. МИНУТ - Покушао је Фалћинели главом. Центрирао је Гајић, ипак покушај Италијана није био довољно добар да се угрози гол Војводине.

31. МИНУТ - Сјајна акција Звезде. Николић је упослио Фалћинелија, овај дотурио до Бена, али нападач Коморских Острва није најбоље реаговао, па није дошло до промене резултата.

25. МИНУТ - Пробао је Вељко Николић из слободног ударца са неких 25 метара. Опасности није било за Симића који је ухватио живу лопту.

23. МИНУТ - Нема много узбуђења од тренутка када су домаћи дошли до предности. Игра се на половини Војводине, но изабраници Дејана Станковића не успевају да пронађу рупу у одбрани ривала.

13. МИНУТ - Црвено-бели су стигли до предности! Оштро је центрирао Милан Гајић, а Синиша Саничанин је затресао сопствену мрежу. У намери да лопту пошаље ван терена савладао је Николу Симића.

9. МИНУТ - Први покушај домаћих. Покушао је Дијего Фалћинели ударцем са неких 15 минута, али је лопта отишла високо преко гола.

1. МИНУТ - Гости су одмах могли да шокирају домаће. Две добре прилике су пропустили, тачније оба пута је одлично реаговао Милан Борјан.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45