ЛИГА ШАМПИОНА: Вернер се испромашивао, Реал жали за стативом Бенземе (ВИДЕО)

А. Илић

27. 04. 2021. у 22:51 >> 22:51

ФУДБАЛЕРИ Реала дочекали су у првом мечу полуфинала Лиге шампиона Челси. Дуел је завршен резултатом 1:1.

Пљуштало је од фудбала од самог почетка, а како је време текло, све га је било мање.

Већ у деветом минуту велику прилику имао је Челси. Маунт је повукао контру по левој страни. Одлично је истрчао до шеснаестерца, додао до Тима Вернера, а Немац из петерца шутирау Куртоу.

Пет минута касније Кристијан Пулишић долази до простора у шеснаестерцу, излази пред голмана, успева да га заобиђе, а одбрана домаћег тима све је то статично испратила.

У 21. минуту први напад Реала вредан помена. Соло акција испред шеснестерца Енглеза, успева Бензема да шутира. Мало је недостајало, Менди је био већ савладан, али је срећа била наклоњена гост

У 29. минуту долази Реал до поравнања резултата. Након скраћеног корнера комбинују домаћи, лопта долази до Бенземе у петерцу, а Француз акробатским потезом успева да поравна резултат.

Друго полувреме било је за заборав, оба тима одлучила су да играју сигурно и чувају снагу за дуел који ће се играти 5. маја у Лондону.

Реал Мадрид - Челси 1:1
(Бензема 29' - Пулишић 14')

Стадион: Алфредо Ди Стефано

Судија: Дани Мекели

Реал Мадрид: Куртоа, Начо, Варан, Милитао, Карвахал (Одриозола од 77.), Модрић, Касемиро, Крос, Марсело (Асенсио од 77.), Бензема (Родриго од 90.), Винисијус (Азар од 65.).

Челси: Менди, Кристенсен, Силва, Ридигер, Чилвел, Канте, Жоржињо, Аспиликуета (Џејмс од 65.), Пулишић (Зијех од 65.), Маунт, Вернер (Хаверц од 65.).

КРАЈ МЕЧА

90. МИНУТ - Продужен је дуел три минута.

88. МИНУТ - Варане опробава удрарац, није најбоље наместио нишанске справе.

86. МИНУТ - Прети Азар упослио је Одриозолу, Чилвел отклања опасност.

83. МИНУТ - Канте покушава да убаци лопту у шеснаестерац, добро је постављена одбрана домаћих, нема опасности.

79. МИНУТ - Прекид по левој страни, Зијех шутира у голмана домаћег тима.

75. МИНУТ - Реал покушава, нападају, шутирали Еден Азар, Милитао, Бензема, били су блокирани.

71. МИНУТ - Зијех улази по левој страни, покушава да пронађе неког од саиграча у петерцу, али не успева.

ИЗМЕНЕ У ОБА ТИМА! Азар мења Винисијуса, а Хаверц, Зијех и Џејмс уместо Пулишића, Вернера и Аспиликуете

65. МИНУТ - Марсело је добио такође жути картон, то је у овом тренутку највеће узбуђење на мечу.

59. МИНУТ - Крос добија жути картон због старта на Кантеом.

55. МИНУТ - Помало је разочаравајућ ток другог полувремена. Знатно спорији ритам него у првом.

48. МИНУТ - Поново прети Челси, а још једном је непрецизан Вернер.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45. МИНУТ - КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА - Челси је одлично отворио меч. Имао је Тимо Вернер две добре прилике, а Реал је такође могао до вођства. На крају можда и најправеднији резултат

41. МИНУТ - Поново контра Челсија. Пулишић вуче, спушта Вернеру на десној страни, а Немац је јако лоше шутирао.

38. МИНУТ - Кристијан Пулишић оштро стартује над Марселом с леђа. Жути картон за фудбалера Челсија

37. МИНУТ - Шутирао је Давид Силва, само корнер.

31. МИНУТ - Сада је и Крос опробао ударац, пролази лопта крај гола. Пробудио се Реал.

29. МИНУТ -  ГОЛ РЕАЛ - Рутинска акција Реала након корнера, долази лопта у гужви до Бенземе, а Француз акробатским потезом поравнава резултат.

27. МИНУТ - Неопрезно је стартовао Винисијус над Пулишићем, жути картон добија Бразилац.

23. МИНУТ - Добацивали су се фудбалери Челсија у шеснаестерцу Реала. Канте додаје до Пулишића, лопта пролази крај стативе.

21. МИНУТ - ШАНСА ЗА РЕАЛ - Први напад Реала вредан помена. Одлично је шутирао Бензема са даљине, пуно среће за тим из Лондона. Погодио је стативу, а лопта потом одлази у гол аут.

14. МИНУТ - ГОЛ ЧЕЛСИ - Кристијан Пулишић се поигравао у шеснаестерцу домаћина, избегао је Куртоу након летаргичне одбране дефанзиваца, затресао је мрежу на одлично додавање Рудигера. ГОЛ ПОГЛЕДАЈТЕ ОВДЕ

12. МИНУТ - Чилвел убацује са леве стране, лопта се одбија о Карвахала, "плавци" траже пенал, само корнер.

11. МИНУТ - Аспиликуета убацује са десне стране у срце шеснаестерца, Вернер касни за мало.

9. МИНУТ - ВЕЛИКА ПРИЛИКА ЗА ЧЕЛСИ - Маунт је повукао контру по левој страни. Одлично је истрчао до шеснаестерца, додао до Тима Вернера, а Немац са непосредне близине пуца у Куртоу.

4. МИНУТ - Почетак меча протиче у иницијативи Челсија. Лопта је више у ногама гостију, али се Реал добро брани.

1. МИНУТ - Дуел у Мадриду је почео.