ПАРТИЗАН СЛАВИО ПРОТИВ СПАРТАКА: Црно-бели стрепели у завршници, на крају заслужено славили (ВИДЕО)

А. Илић

25. 04. 2021. у 21:20 >> 21:23

ФУДБАЛЕРИ Партизана славили су 2:1 у 33. колу Суперлиге Србије против Спартака из Суботице.

Црно-бели су од првог минута имали предност на терену. Нападали су, константно контролисали игру. Те су заслужено славили, иако су гости у завршници изједначили и били на прагу освајања бода.

Играо се 38. минут, Обрадовић је шутирао, дошао је потом до одбитка и главом спустио лопту за Лазара Павловића. А талентовани фудбалер шутирао је на "волеј" и послао је лопту иза леђа голмана Дујмовића.

Имао је млади Немања Јовић неколико добрих прилика у мечу, најбољу у 55. минуту Павловић је одлично уочио усамљеног Јовића на петерцу, а он лоше захвата лопту, која одлази крај стативе.

Срећковић је у 80. минуту шутирао из прекида. Лопта је погодила пречку, а док се оквир гола још тресао, изгледало је да ће се црно-бели одбранити, а у гомили се најбоље снашао Милан Марчић који је затресао мрежу за изједначење.

Михајло Иванчевић направио је једанаестерац у 87. минуту. Оборио је у шеснаестерцу Штулића. Извођач најстрожије казне био је

ПАРТИЗАН – СПАРТАК 2:1 (1:0)
(Павловић 38', Натхо 88п - Марчић 80')

Стадион Партизана

Судија: Ненад Минаковић

Партизан: Поповић – Живковић, С. Марковић, Вујачић, Обрадовић – Здјелар, Шћекић (Јојић од 71.)  – Асано (Стевановић од 63.), Павловић (Натхо од 71.) , Јовић (Л. Марковић од 71.) – Холендер (Штулић од 63).

Спартак: Дујмовић – Дунђерски, Иванчевић, Текијашки, Видовић – Марчић, Видаковић, Савковић – Туфегџић (од 57. Бијеловић), Срећковић, Фуртула (од 57. Ђурасовић).

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

92. МИНУТ - Штулић прави прекршај у покушају да направи простор за шут у шеснаестерцу гостију.

87. МИНУТ - ПЕНАЛ ЗА ПАРТИЗАН - Михајло Иванчевић направио је једанаестерац због кога је зарадио директан црвени картон. Оборио је у шеснаестерцу Штулића. Извођач најстрожије казне био је Натхо. Дујмовић је отишао десно, а лопта лево.

80. МИНУТ - ГОЛ СПАРТАК - Срећковић је шутирао из прекида. Лопта је погодила пречку, а док се оквир гола још тресао, изгледало је да ће се црно-бели одбранити, а у гомили се најбоље снашао Милан Марчић који је затресао мрежу за изједначење.

72. МИНУТ - Изгледало је као обећавајућа прилика, Стевановић је послао лопту у шеснаестерац где су били Јојић и Марковић, али лопта пролази поред свих.

63. МИНУТ - Период игре који више подсећа на шаховску партију него на фудбал. Доста надмудривања, нажалост све се одвија између два шеснаестерца.

54. МИНУТ - Лоше је захватио лопту млади Јовић, шутирао је поред гола. Одлично проигравање Павловића.

52. МИНУТ - Фантастична соло акција Павловића прошао је чувара, али лош шут .

51. МИНУТ - Партизан и даље има теренску иницијативу. Прву озбиљнију шансу имали су црно-бели у шестом минуту наставка. Живковић убацује лопту, Асано покушава главом. Сигуран је био Дујмовић.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45. МИНУТ - Крај првог полувремена. Фудбалери Партизана имали су теренску иницијативу и заслужено су у предности након првог полувремена.

38. МИНУТ - ГОЛ ЗА ПАРТИЗАН - Лазар Павловић је дошао до лопте у петерцу Спартака, Обрадовић је прво шутирао, потом одбитак проследио до саиграча. Пласирао је волеј у гол Дујмовића.  Први гол Павловића у дресу Партизана.

36. МИНУТ - Након гужве у шеснаестерцу Спартака Дунђерски је остао на земљи након дуела са Обрадовићем.

34. МИНУТ - Припретио је Туфегџић, избегао је офсајд замку, шутирао, а блокира га потом Светозар Марковић.

32. МИНУТ - Нова шанса за Немању Јовића. Скочио је високо на центаршут Живковића, снашао се између Дунђерског и Текијашког, а лопта одлази мало изнад пречке.

26. МИНУТ - Павловић је пробао да проигра Холендера, бране се гости. Лопта потом долази до Лазара Павловића који шутира поред гола.

22. МИНУТ - Лопта углавном кружи око шеснаестерца Спартака. Лопта циркулише, а играчи Партизана стрпљиво траже своју прилику.

18. МИНУТ -  Филип Дујмовић скинуо је ударац Асана, одлична прилика за јапанског фудбалера. Још боље га је проиграо Јовић.

16. МИНУТ  - Након центаршута Живковића покушао је Филип Холендер, а ударац Мађарског репрезентативца завршио је високо преко гола.

11. МИНУТ - Марко Живковић је покушао да упосли Немању Јовића, а он је распалио левицом по лопти - непрецизно. Лазар Павловић је потом опробао ударац, ни он није успео да затресе мрежу.

8. МИНУТ - Комбиновали су Обрадовић и Јовић, али је млади фудбалер Партизана био у офсајду.

5. МИНУТ - Партизан има контролу лопте у уводним моинутима.

1. МИНУТ - Спартак има први напад. Утакмица је почела.

Пратите Новости спорт на Фејсбуку

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44