"УЧЕСТВОВАО БИХ СА НАВИЈАЧИМА У ПРОТЕСТИМА ПРОТИВ СУПЕРЛИГЕ": Фудбалер Аталанте се жестоко противи новом такмичењу

Часлав Вуковић

20. 04. 2021. у 17:30

МНОГИ клубови су незадовољни одлуком да "велике" екипе оснују ново такмичење - Суперлигу. Доста се говори о томе, а један од оних који је љут због свега је фудбалер Аталанте Робин Госенс.

УЧЕСТВОВАО БИХ СА НАВИЈАЧИМА У ПРОТЕСТИМА ПРОТИВ СУПЕРЛИГЕ: Фудбалер Аталанте се жестоко противи новом такмичењу

Фото: EPA-EFE/Jon Super/POOL

Немачки играч је истакао да је фудбалу одузет темељ на коме почива 150 година.

- То што аутсајдер може да победи је увек била основа фудбала. Ако се оснује Суперлига у којој ће Арсенал или Тотенхем бити заувек, без икаквих спортских заслуга, онда ће фудбалу бити одузет темељ. Сви морају да буду свесни да ће се фудбал мењати заувек и да никада више неће бити такав какав је тренутно - рекао је Госенс.

Ту се није зауставио фудбалер тима из Бергама, већ је поручио да би учествовао у навијачким протестима испред стадиона - уколико би дошло до њих.

- Људи и даље умиру широм света, и даље недостаје новца. Ових 12 клубова оснива своју лигу и добијају 100 или 150 милиона додатно зато што ће завршити на последње месту. То морате етички да доведете у питање. Тужна је ствар, на крају дана, не ради се само о новцу, новцу, новцу...Рез би био толико велики да се надам да ће се навијачи успротивити. Учествовао бих у таквим протестима - навео је Госенс.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СПЕКТАКЛ НА ЕМИРЕЈТСУ: Арсенал би да направи кључан корак у борби за титулу против препорођених црвених ђавола

СПЕКТАКЛ НА "ЕМИРЕЈТСУ": Арсенал би да направи кључан корак у борби за титулу против препорођених "црвених ђавола"

ДЕРБИ 23. кола Премијер лиге доноси велики окршај на "Емирејтсу" где Арсенал дочекује Манчестер јунајтед (17.30) у мечу који има потпуно различиту тежину за два клуба. Тобџије јуре титулу, док "црвени ђаволи" покушавају да ухвате прикључак у борби за Лигу шампиона.

25. 01. 2026. у 07:20

ХРВАТСКИ ХУЛИГАНИ НАПАЛИ СРБЕ - ДЕВЕТ ХРВАТА ЗАВРШИЛО У БОЛНИЦИ: Детаљи туче навијача у Тузли

ХРВАТСКИ ХУЛИГАНИ НАПАЛИ СРБЕ - ДЕВЕТ ХРВАТА ЗАВРШИЛО У БОЛНИЦИ: Детаљи туче навијача у Тузли

Малме и Црвена звезда састали су се у Лиги Европе, а потом је дошло до туче навијача у околини Тузле, у Босни и Херцеговини, када се део Звездиних присталица из Републике Српске авионом враћао из Шведске.

25. 01. 2026. у 14:30

Коментари (0)

СВИ СТЕ ФОЛИРАНТИ! Дара Бубамара напустила Звезде Гранда - реаговала Цеца Није фер, ни колегијално