ПОБЕДА ПАРТИЗАНА У ШАПЦУ: Црно-бели после преокрета савладали Мачву (ВИДЕО)

16. 04. 2021. у 17:33 >> 19:58

ФУДБАЛЕРИ Партизана победили су Мачву у Шапцу после преокрета са 2:1 у 32. колу Суперлиге Србије.

Домаћин је овај меч почео како се само пожелети може. Играо се други минут када је Кнежевић савладао Стојковића и довео свој тим до предности.

Ређале су се прилике пред голом Мачве у првом полувремену, али је Милош Гордић блистао и зауставио скоро сваки покушај гостујућих фудбалера.

Ипак, после низа промашаја Такума Асано је 18. голом у сезони успео да донесе црно-белима изједначење у финишу првог дела сусрета.

Изабраници Александра Станојевића су наставили да доминирају и у наставку утакмице. Таква игра се исплатила Партизану који је преко Лазара Марковића успео да дође до преокрета у 55. минуту.

Имали су гости још неколико прилика до краја утакмице - најбољу резервиста Сејдуба Сума, али је био непрецизан. Са друге стране Мачва ниједном није запретила Стојковићу у другом полувремену, па је Партизан дошао до новог тријумфа.

Црно-бели су остали други на табели са 80 бодова, док је Мачва на 19. позицији и освојила је 21 бод.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Мачва - Партизан 1:2

90+3. МИНУТ - Крај утакмице!

90+1. МИНУТ - Зналачки црно-бели чувају предност и близу су 26. победе у Суперлиги Србије.

80. МИНУТ - Спустио је мало темпо Партизан. Нема много узбуђења пред голом Гордића и Стојковића.

70. МИНУТ - Велика прилика за Суму. Дошао је Гвинејац до лопте после грешке једног играча Мачве, али је његов ударац завршио мало поред стативе.

62. МИНУТ - Добар покушај Филипа Холендера. Мађарски репрезентативац није успео из овог покушаја да се упише у стрелце. Још две промене у Партизану - на терен су ушли Сејдуба Сума и Немања Јовић.

55. МИНУТ - Преокренуо је резултат. Сјајну лопту у пред гол Мачве послао је Бибрас Натхо, тамо се нашао Лазар Марковић, обишао је голмана Шапчана и погодио празну мрежу. Овим поготком крилни фудбалер клуба из Хумске је погодио 10. пут у сезони.

48. МИНУТ - Одличан ударац Стевановића из слободног ударца, али се још једном истакао одлични Милош Гордић.

46. МИНУТ - Почело је друго полувреме у Шапцу. Александар Станојевић је на терен у наставку сусрета послао Филипа Стевановића и Филипа Холендера.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Мачва - Партизан 1:1

45+1. МИНУТ - Крај првог полувремена!

45. МИНУТ - Могли су гости у финишу да дођу до предности. Сјајан центаршут је послао Лазар Марковић, Натхо шутирао главом, а Гордић поново сјајан.

43. МИНУТ - Успео је Партизан да изједначи у финишу првог полувремена. Била је гужва у казненом простору, Миљковић је додао лопту до Такуме Асана који је неометан са пет метара затресао мрежу ривала. Ово је Јапанцу 18. гол у Суперлиги Србије.

40. МИНУТ - Мало затишје када су шансе у питању. Од прилике Штулића није се десило ништа узбудљиво.

31. МИНУТ - Невероватни Милош Гордић. Спустио је ролетну голман Мачве и недозвољава гостима да га савладају. Штулић је изашао један на један са њим, но опет није успео да га надмудри.

28. МИНУТ - Мачва је пропустила велику прилику да дуплира предност. Суботић је примио одличну дугу лопту, дао јој фор, али се одличном интервенцијом истакао Стојковић. Лопта се у наставку акције одбила до Кнежевића који није био прецизан, па до промене резултата није дошло.

25. МИНУТ - Ударац је опробао и Натхо. Покушај Израелца није представљао проблем за чувара мреже домаће екипе.

21. МИНУТ - Партизан је преузео доминацију на терену. Ипак, гости никако да дођу до изједначења. Покушао је и млади Лазар Павловић и био је замало непрецизан. Ударац Штулића са неких пет метара је поново зауставио за сада феноменални Гордић.

11. МИНУТ - Не могу Београђани да пронађу пут до гола Гордића. Поново је сјајно реаговао. Шутирао је Асано искоса са леве стране, но одлична интервенција чувара мреже домаћег тима који је на позајмици из Црвене звезде.

9. МИНУТ - Прва велика прилика за Партизан на утакмици. После корнера за госте лопта је дошла до Асана који је добро шутирао, али је Гордић био сјајан. Голман Мачве се истакао и у наставку акције. Одлично је реаговао после ударца Штулића.

2. МИНУТ - Мачва је повела у раној фази утакмице. Лопту је казнени простор црно-белих послао Пејовић, она је стигла до Кнежевића који се ослободио чувара и лако савладао Стојковића.

1. МИНУТ - Почела је утакмица у Шапцу.