ДУШАН ВЛАХОВИЋ ИСПИСАО ИСТОРИЈУ СЕРИЈЕ А: Србин блиста у Италији - урадио је нешто што пре њега нико није успео
БЛИСТА Душав Влаховић ове сезоне у дресу Фиорентине, а после утакмице са Аталантом има разлога да буде поносан.
Фото ЕПА
"Виола" је тај меч изгубила са 3:2, а репрезентативац Србије постигао је оба гола за свој тим и тако исписао историју Серије А.
Наиме, он је постао први играч рођен 2000. године или касније који је постигао 20 голова у најквалитетнијем рангу италијанског фудбала.
Овај податак који је за свако поштовање још више добија на значају ако се зна да је Влаховић једа од четворице фудбалера који су то успели у пет најјачих европских лига.
Србин решета мреже ове сезоне. До сада је у свим такмичењима одиграо 32 меча за Фиорентину, постигао је 15 голова и уписао две асистенције.
Треба рећи и да је у децембру прошле, те јануару и марту ове године проглашен за играча месеца у клубу са стадиона "Артемијо Франки".
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Препоручујемо
ВЛАХОВИЋ ДВА - АТАЛАНТА 3: Српски репрезентативац недовољан Фиорентини за бод (ВИДЕО)
11. 04. 2021. у 23:43
АЈНТРАХТ ОСТАЈЕ БЕЗ ТРЕНЕРА: Хитер мења клуб, али наставља да ради у Немачкој?
12. 04. 2021. у 17:04
КАЈСЕДО + ПАЛМЕР = ДОБИТНА КОМБИНАЦИЈА? Убитачни двојац предводи Челсу на тешком гостовању у Лиги шампиона
АТАЛАНТА и Челси улазе у шести меч Лиге шампиона са идентичним учинком (10 бодова), али и са различитим расположењем уочи директног судара у Бергаму. "Плавци" имају бољу гол-разлику и тренутно држе место у топ 8, док је домаћину ово идеална прилика да их претекне и заузму позицију која директно води у осмину финала.
09. 12. 2025. у 07:00
ЗАПАД У ШОКУ! Владимир Путин слави, ово је чекао од 2022!
Откако је почео рат у Украјини, или како то Руска Федерација зове "специјална војна операција", Русија је била на мети многобројних санкција. Добар део њих се односио и, још увек, односи се на спорт, али... ствари се мењају. И то више не полако. А најновија вест - обрадовала је руског председника, Владимира Путина, јер се његов омиљени спорт враћа на велика, међународна врата, са све руским обележјима.
08. 12. 2025. у 15:15
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)