СЈАЈАН МЕЧ У МАДРИДУ: Реал други пут у сезони победио Барселону, мајсторије Бенземе и Кроса пресудиле Каталонцима (ВИДЕО)

10. 04. 2021. у 22:53

ФУДБАЛЕРИ Реал Мадрида победили су Барселону са 2:1 на стадиону "Алфредо ди Стефано" и тако додатно трку за титулу учинили неизвесном.

СЈАЈАН МЕЧ У МАДРИДУ:  Реал други пут у сезони победио Барселону, мајсторије Бенземе и Кроса пресудиле Каталонцима (ВИДЕО)

Сјајан меч виђен је у престоници Шпаније, пало је три гола а могло је бар још толико. Такође, киша је падала као из кабла и додатно отежавала играчима посао, али ни то није сметало да уживао у мајсторијама.

Реал је боље отворио утакмицу и повео голом Карима Бенземе у 13. минуту. Искористио је Француз одличан центаршут Лукаса Васкеза и петом савладао Тер Штегена.

Наставио је Реал да напада. Други гол био је дело Тонија Кроса који је извео сјајан слободан ударац са неких 17 метара. Лопта је на путу ка голу погодила у леђа Сержиња Деста и превалила Немца који је чувао гол Каталонаца.

Доста боље су заиграли у наставку утакмице изабраници Роналда Кумана. Успели су да смање резултат у 60. минуту, а помало неочекивано се у стрелце уписао дефанзивац Оскар Мингеза, који је испратио центаршут Ђордија Албе и матирао Тиба Куртоу.

Од тог момента Барселона је кренула у тоталну офанзиву. Меси је имао три изгелдне прилике да из слободног ударца постигне гол, али је у свакој ситуацији лоше шутирао.

Додатни пристисак Реалу направио је Каземиро који је у размаку од два минута зарадио два жута картона.

Није било пуно времена за госте, но довољно да запрете домаћину. Играо се последњи, четврти минут надокнаде када је млади Мориба шутирао и погодио пречку, те је оквир гола био савезник Реалу.

Зинедин Зидан је тако други пут у сезони надмудрио Роналда Кумана, након у што је у првом делу славио на "Камп Ноу" са 3:1.

Трка за титулу биће веома интересантна. Реал и Атлетико су поравнати на табели са по 66 бодова, с тим да "јорганџије" сутра играју свој меч са Бетисом. Барселона је на трећој позицији са 65 бодова.