ВЕЛИКА СЕНЗАЦИЈА НА "ЕТИХАДУ": Лидс победио Сити са играчем мање (ВИДЕО)

10. 04. 2021. у 15:50

ФУДБАЛЕРИ Лидса остварили су велику победу, пошто су савладали Манчестер сити на "Етихаду" са 1:2 у 31. колу Премијер лиге.

ВЕЛИКА СЕНЗАЦИЈА НА ЕТИХАДУ: Лидс победио Сити са играчем мање (ВИДЕО)

Изабраници Марсела Бијелсе показали су висок ниво борбености и то им је омогућило да дођу до тријумфа.

Гости су до предности дошли у 42. минуту када је Далас савладао Едерсона. У самом финишу првог полувремена Купер је добио црвени картон, па су играчи Лидса до цео други део меча морали да играју са десеторицом фудбалера.

Сити је кренуо у тоталну офанзиву, играла се викторија испред гола Меслијеа. Домаћин је успео да пробије бедем гостију, после одличне акције коју је поготком завршио Феран Торес.

Наставили су играчи Пепа Гвардиоле да нападу, ређали су се ударци ка голу Лидса ("грађани" их на крају упутили 29), али нису успели други пут да сместе лопту иза леђа чувара мреже гостију.

На крају потпуни шок за домаће. Далас је умакао чуварима, изашао испред Бразилца на голу Ситија и одличним ударцем успео да донесе велика три бода свом тиму.

Клуб са "Етихада" је остао први на табели са 74 бода, 14 више од Манчестер јунајтеда, али и две утакмице више. Лидс се налази на деветој позицији са 45 бодова.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 13:13