СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Јавор бежи од опасне зоне, Златибор у финишу дошао до бода

08. 04. 2021. у 18:53

ФУДБАЛЕРИ Јавора остварили су важну победу против Металца када је борба за опстанак у Суперлиги Србије у питању. Ивањичани су славили у Горњем Милановцу са 2:1 у 30. колу.

Екипа коју са клупе предводи Игор Бонџулић је одлично почела меч и после 20 минута имала је предност од 2:0, а стрелци су били Лука Луковић коме је ово био 13. гол у првенству и Филип Павишић.

Домаћин је покушао да се врати у утакмицу, а посао му је додатно био олакшан у 45. минуту када је Никола Тричковић морао да напусти терен због другог жутог картона.

Ипак, то није помогло изабраницима Жарка Лазетића да избегну пораз. Све што су успели да ураде да постигну почасни погодак који је био дело Милана Јокића са беле тачке.

Јавор сада има 37 бодова и налази се на 12. месту на табели, док је Металац 11. са бодом више.

У другом мечу одиграном данас Златибор и Инђија су ремизирали - 2:2.

Гости су били надомак тријумфа који би им много значио, али су посустали у финишу. Бод домаћем тиму донео је Стефан Вукић у 88. минуту.

Златибор је први стигао до вођства преко Василија Јањића у 35. минуту, али је тим са севера Србије успео до одласка на одмор да преокрене резултат, погоцима Небојше Бастајића.

Златибор је 18. на табели са 22 бода, Инђија заузима 17. место са 30.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01