ВЕШТАЧКА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА ПРЕУЗИМА ФУДБАЛ: Венгер открио да ће на СП бити уведен систем за досуђивање офсајда
ФИФА је спремна да имплементира нови аутоматски систем за досуђивање офсајда и то на Мундијалу 2022. у Катару.
Foto AP
Вест је објавио Арсен Венгер, који је тренутно шеф за глобални фудбалски развој при ФИФА.
Одбор међународних фудбалских асоцијација (ИФАБ), који је задужен за правила игре, још прошлог месеца је најавио да ће наставити са разматрањем правила о офсајду.
Вест је објавио Арсен Венгер, који је тренутно шеф за глобални фудбалски развој при ФИФА.
Одбор међународних фудбалских асоцијација (ИФАБ), који је задужен за правила игре, још прошлог месеца је најавио да ће наставити са разматрањем правила о офсајду.
Најавили су и да ће бити тестиран систем за полуаутоматске одлуке, како би се ограничила потреба дугог чекања на одлуку од стране ВАР технологије.
Венгер је изјавио како он подржава аутоматски систем за офсајд, који директно обавештава помоћног судију уколико је офсајд позиција.
То ће бити додатна информација за ВАР систем пре него што судија донесе коначну одлуку.
"Мислим да ће аутоматски систем бити спреман за 2022. Улажем велике напоре да имамо аутоматски систем који је дати моментални сигнал помоћном судији. У просеку време чекања одлуке је 70 секунди, некада и 80. То је важно јер имамо толико много прослава голова које се одлажу због маргиналних ситуација", изјавио је Венгер за "Тајмс".
Прошлог месеца бивши репрезентативац Холандије Марко ван Бастен је позвао људе који креирају правила у фудбалу да пониште правило о офсајду рекавши да би игра била боља без њега.
(Б92)
Препоручујемо
СРАМНА ПРОВОКАЦИЈА КОСОВСКИХ СЕПАРАТИСТА! "Србија ће да гостује у Приштини?"
31. 03. 2021. у 19:22
ВЕНГЕРОВА ПОБЕДА: Фифа ће послушати Француза, мења се формат Светских првенстава
19. 03. 2021. у 21:56
КАКО ЋЕ ДАНАС ИЗГЛЕДАТИ ПАРТИЗАН? Црно-бели сезону настављају без човека који је саставио овај тим
КОШАРКАШИ Партизана ће у 14. колу Евролиге угостити Бајерн Минхен.
04. 12. 2025. у 08:39
ПАРТИЗАН НАШАО ТРЕНЕРА? Пабло Ласо стиже у Хумску...
ЛЕГЕНДАРНИ шпански тренер Пабло Ласо први је кандидат за клупу Партизана, преноси "Спортал".
04. 12. 2025. у 19:46
ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"
ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.
05. 12. 2025. у 11:27
Коментари (0)