ПАУНОВИЋ НАДМУДРИО РУНИЈА: Рединг бољи од Дербија, прекинута серије без победе

05. 04. 2021. у 18:20

ФУДБАЛЕРИ Рединга прекинули су серију од четири меча без победе, пошто су савладали Дерби Каунти са 3:1 на свом терену у 40. колу Чемпионшипа.

Одмерио је Вељко Пауновић снаге са великим Вејном Рунијем и из тог дуела је изашао тријумфално.

Домаћи су у најбољем могућем тренутку стигли до предности. Играо се први минут судијске надокнаде у првом делу сусрета када је Eлисе погодио за вођство тима са "Мадејски" стадиона.

Наставио је Рединг да напада и у наставку утакмице, па је предност у 57. минуту повећао Пушкаш. Ипак, гости нису помишљали на предају и успели су да смање резултат у 79. минуту када је мрежу домаћих затресао Лоренс.

До краја утакмице виђен је још један погодак. У стрелце се у 84. минуту уписао Лукас Жоао коме је то био 18. гол у Чемпионшипу.

Рединг је сада на шестом месту на табели са 66 бодова, док је Дерби на 19. позицији са 43.