НОВИ КИКС ТОТЕНХЕМА: Њукасл у финишу меча стигао до бода, "певци" испустили четврту позицију (ВИДЕО)

04. 04. 2021. у 17:37

ФУДБАЛЕРИ Тотенхема ремизирали су против Њукасла (2:2) на "Сент Џејмс Парку" у 30. колу Премијер лиге.

НОВИ КИКС ТОТЕНХЕМА: Њукасл у финишу меча стигао до бода, певци испустили четврту позицију (ВИДЕО)

Нови кикс доживели су изабраници Жозеа Муриња који су тако испустили четврту позицију на тебели која води у Лигу шампиона.

Њукасл је у 28. минуту дошао до предности захваљујући Жоелитону који је савладао Уга Лориса. Од тог тренутка "певци" су кренули офанзивније ка голу Мартина Дубравке.

То им се исплатило, пошто су до одласка на одмор успели да преокрену резултат. Стрелац оба гола био је Хари Кејн. Са та два поготка дошао је до бројке од 19 голова у Премијер лиги, те је тренутно на челу листе стрелаца.

Такође, треба рећи да се изједначио са легендарним Џерменом Дефоом по броју голова у најјачем рангу енглеског фудбала (162), с тим да је Кејн одиграо чак 258 утакмица мање.

Тотенхем је чувао предност све до 85. минута када је Џосеф Вилок искористио прилику и погодио мрежу ривала за изједначење.

Након ове утакмице "певци" имају 49 бодова, баш као и Ливерпул и Вест Хем, а за четвртопласираним Челсијем заостају два бода. Њукасл је 17. са 29.