КИША ГОЛОВА У КРУШЕВЦУ: Звезда убедљива пред Дерби

А. Илић

03. 04. 2021. у 15:59 >> 18:56

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде рутински су свладали Напредак из Крушевца са 4:1 у 29. колу Суперлиге Србије.

Меч је игран по веома тешком времену и пљуску, а то није много помогло домаћем саставу. Имала је Звезда контролу лопте од почетка меча, а већ у 21. минуту Звезда долази до вођства.

Покушао је Гајић да убаци лопту у петерац, а на путу јој се нашао Спремо који је играо руком. Јован Шегрт показао је у 21. минуту на једанаестерац. Извођач најстроже казне био је Александар Катаи.

Само четири минута касније нова шанса за Звезду. Шутирао је са велике удаљености Мирко Иванић, лопта је променила права, ипак голман домаћег тима успева да интервенише. До лопте након одбитка стиже Дијего Фалчинели који је повисио на 2:0.

У другом полувремену имала је Звезда контролу игре. Фалко је извео прекид у 72. минуту, брани то Младен Живковић, али на одбитак натрчава Бен за 3:0.

Минут касније Лука Милуновић шутира испред Дегенека за 3:1, а у 76. минуту Милан Павков на проигравање Срнића подиже на 1:4.

НАПРЕДАК - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:4

(Катаи 21'п, Фалчинели 25', Бен 72', Павков 77)

Стадион: "Младост", Крушевац

Судија: Јован Шегрт

Напредак: Живковић - Маринковић, Н. Миловановић, Мршић, Спремо - Зоњић, Костић - Чечарић (Мелуновић од 63.), Кочић, Милошев (Милуновић од 63)  - Бачанин

Црвена Звезда: Борјан - Гобељић, Панков, Дегенек, Гајић - Саного (Петровић од 46.), Николић - Иванић (Срнић од 69.), Катаи (Бен од 46.), Гаврић (Фалко од 69.) - Фалчинели (Павков од 75.)

Пратите уживо дешавања са стадиона "Младост" у Крушевцу у наставку текста.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

90. МИНУТ - КРАЈ МЕЧА - Црвена звезда је заслужено славила на гостовању у Крушевцу.

86. МИНУТ - Бен је покушао да стигне лопту у шеснаестерцу домаћина, Живковић је скупља испред њега.

85. МИНУТ - Након гола спао је ритам меча, Црвена звезда не срља ка голу противника, али лопту држи у својим ногама.

76. МИНУТ -  ГОЛ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - Мање од два минута на терену било је потребно Павкову да затресе мређу одлично га је пронашао Срнић

73. МИНУТ - ГОЛ НАПРЕДАК - Лука Милуновић је након лепе акције искористио кашњење Бена и послао је лопту у мрежу некадашњег тима.

72. МИНУТ - ГОЛ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - Фелипе Фалко је шутирао са двадесет и пет метара из прекида. Одбранио је Живковић, а на одбитак је натрчао Ел Фарду Бен

67. МИНУТ - Опробао је сада и Његош Петровић ударац, несигуран Живковић. Подсетимо, куша пада током целог меча, терен је сада јако натопљен а то прави доста проблема голманима.

65. МИНУТ - Имао је са дистанце простора Мирко Иванић, шутирао је право у руке младена Живковића.

62. МИНУТ - Опробао је ударац из даљине Његош Петровић. Лопта преко гола.

57. МИНУТ - Лазар Милошев је након контре имао прилику да угрози гол Црвене звезде, али им то није пошло за руком, фудбалер домаћег тима шутирао је у Борјана.

51. МИНУТ - Кочић је покушао да убаци лопту по левој страни отклања опасност Дегенек

47. МИНУТ - Лепа прилика за Мирка Иванића. Бен га је одлично проиграо, а везиста шутира поред гола Живковића.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45. МИНУТ - Звезда може да буде задовољна након првог дела игре.

42. МИНУТ - Дијего Фалчинели успева да пронађе Катаија у шеснаестерцу, Србобранац туче главом, али поред гола.

39. МИНУТ - Катаи убацује након прекида, прескаче све играче одбране и пада пред Иванића, а везиста Звезде не успева лепо да је захвати - гол аут.

33. МИНУТ - Катаи је покушао, лопта одлази далеко од гола.

30. МИНУТ - Звезда након другог гола контролише игру, али не срљају играчи Дејана Станковића, стрпљиво траже простор како би покушали да угрозе Младена Живковића.

25. МИНУТ - ГОЛ ЗВЕЗДА - Иванић је шутирао са дистанце, успео је Младен Живковић да одбрани, натрчао је на лопту Фалчинели за нови гол Звезде.

21. МИНУТ - ПЕНАЛ ЗА ЗВЕЗДУ - Гајић је убацио лопту, погодила је Спрема у руку, пенал је извео Катаи.

16. МИНУТ - Коцић је шутирао, Гајић отклања опасност, након корнера безопасан домаћин.

10. МИНУТ - Пробао је и Гаврић главом да угрози Крушевљане, лопта одлази крај гола.

8. МИНУТ - Јак пљусак пада у Крушевцу, покушавају гости да угрозе гол Напретка, али за сада се домаћи тим организовано брани.

5. МИНУТ - Сада је и Катаи тестирао концентрацију Младена Живковића, али није било опасности по гол Чарапана.

3. МИНУТ - Опробао је Гаврић ударац, али није било опасности по голмана Живковића.

1. МИНУТ - Меч је почео.

Пратите Новости спорт на нашем сајту

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 16:44