МИТРОВИЋ ХЕРОЈ СРБИЈЕ: "Орлови" прегрмели Азербејџан и наставили сјајан низ (ВИДЕО)

30. 03. 2021. у 17:10 >> 19:52

ФУДБАЛСКА репрезентација Србије наставила је сјајан низ, пошто је победила Азербејџан у гостима са 2:1 у 3. колу А групе квалификација за Светско првенство.

МИТРОВИЋ ХЕРОЈ СРБИЈЕ: Орлови прегрмели Азербејџан и наставили сјајан низ (ВИДЕО)

Заслужена победа "орлова" која је остварена после велике муке, али најважније је да су се уписала нова три бода! Алексндар Митровић је најзаслужнији за тријумф и показао је да је право благо наше селекције.

Показали су изабраници Драгана Стојковића Пиксија карактер и на крају успели да сломе отпор жилавог гомаћина.

Србија је повела у 16. минуту када је Митровић сјајно унео лопту у средину и погодио даљи угао гола ривала.

Нису "орлови" добро почели други део сусрета, али ипак то их на крају није коштало. Филип Костић је несмотрено скривио једанаестерац који је Махмудов претворио у гол.

Онда је поново на сцену ступио "Митрогол" и донео важна три бода. Фантастично је шутирао левом ногом из колена са 16 метара и омогућио тријумф Србији.

ХЕРОЈ Александар Митровић постигао оба гола против Азербејџана/ФОТО: ФСС

После ове победе "орлови" имају седам бодова, док је Азербејџан и даље без иједног бода.

Азербејџан - Србија 1:2 (0:1)

Стадион: "Баку Олимпик". Без публике. Судија: Рој Реинсхрејбер (Израел). Стрелци: Махмудов у 59. из пенала (Азербејџан) - Митровић у 14. и 81. (Србија).

Азербејџан: Магомедалијев - Медведев, Хусејинов, Бадалов, Кривотсјук - А. Хусејнов, Махмудов, Ибрахими, Салахли (од 72. Калилзада) - Нуријев (од 69. Емрели, од 79. Јафаргулијев), Горбани (од 69. Шејдаев).

Србија: Рајковић - С. Митровић, Павловић, Спајић - Гудељ, Макисмовић (од 64. Грујић) - Радоњић (од 86. Ристић), Тадић (од 75. Јовић), Костић (од 64. Живковић), Милинковић-Савић, А. Митовић (од 86. Влаховић).

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Азербејџан - Србија 1:2

90+5. МИНУТ - Крај утакмица! Важна победа Србије!

89. МИНУТ - Зналачки Србија чува резултат и треба издржати још мало и три бода иду за Београд!

81. МИНУТ - Митровић поново за вођство! Сјајно игра овај момак! Шутирао је левом ногом сјајно са неких 16 метара и накакву шансу није имао Магомедалијев!

80. МИНУТ - Шутирао је главом Милинковић-Савић. Но, лопта је отишла преко гола и још једна шанса остаје у неповрат.

78. МИНУТ - Пробао је из Емрели из слободног ударца, погодио је само живи зид. Приликом тог прекршаја Гудељ је зарадио жути картон.

74. МИНУТ - Велика прилика за "орлове". Тадић је гурнуо лопту у простор за Митровића, но опет се истакао голман Азербејџана!

71. МИНУТ - Притиска Србија све више. Опасан напада наше селекције. Додао је Митровић до Радоњића на десну страну, овај послао оштро лопту по земљи, али је голман домаћих био на висини задатка.

64. МИНУТ - Прве измене прави Пикси. У игри су Андрија Живковић и Марко Грујић, а ван терена су отишли Филип Костић и Немања Максимовић.

62. МИНУТ - Мора Србија нешто да мења у приступу игре, да притисне ривала како би што пре вратила предност на своју страну!

59. МИНУТ - Пенал за Азербејџан! Лош је реаговао Костић и скривио једанаестерац који је гол претворио Махмудов.

54. МИНУТ - Костић је први пут запретио за Србију у другом делу. Његов покушај одбранио је Магомедалијев.

48. МИНУТ - Пробао је Митровић ударцем са неких 17 метара, на другој страни Нуријев је погодио спољни део мреже и опет доста среће за "орлове".

46. МИНУТ - Почело је друго полувреме у Бакуу!

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Азербејџан - Србија 0:1

45+1. МИНУТ - Крај првог полувремена!

45. МИНУТ - Извео је Тадић корнер, главом је високо преко гола шутирао Урош Спајић.

37. МИНУТ - Протутњао је Радоњић као брзи воз, центрирао са десне стране, Митровић је једва закачио лопту. Штета, могло је ово бити много опасније по Азербејџан.

Радоњић протрчава поред Кривотсјука/ФОТО: ФСС

35. МИНУТ - Повукли си "орлови" контру. Костић је оставио за Тадића. Ипак, завршница капитена Србије није била добра.

30. МИНУТ - Велика грешка Павловића и срећа па је Рајковић био на висини задатка и одбио лопту у корнер.

26. МИНУТ - Пробао је Павловић из не баш лаке позиције после корнера. На крају је лако реаговао Магомедалијев и ухватио лопту.

16. МИНУТ - Србија води! Примио је лопту од Тадића на левој страни, унео је у средину и сјајним ударцем са 16 метара довео "орлове" до заслуженог вођства!

10. МИНУТ - Опасна шанса за Азербејџан. Горбани је шутирао главом, срећа па то није урадио добро, те је лопта зашрила преко гола који чува Рајковић.

7. МИНУТ - Добра прилика за Србију. Шутирао је Милинковић-Савић главом после центаршута Тадића из корнер, али се један играч домаћих добро поставио и изблокирао ударац.

4. МИНУТ - Мирно је на почетку утакмице. Домаћи углавном држе лопту на својој половини и не прелазе много на половину "орлова".

1. МИНУТ - Почела ја утакмица у Бакуу!

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45