АГУЕРО ОДЛАЗИ ИЗ МАНЧЕСТЕРА: Сити се опрашта од Аргентинца

Марко Паунић
Марко Паунић

29. 03. 2021. у 22:30

НАЈБОЉИ стрелац у историји Манчестер ситија Серхио Агуеро напустиће тај фудбалски клуб на крају сезоне, по истеку уговора, саопштено је данас.

АГУЕРО ОДЛАЗИ ИЗ МАНЧЕСТЕРА: Сити се опрашта од Аргентинца

Фото: EPA-EFE/Paul Childs / POOL

Аргентински нападач дошао је у Сити 2011. године из Атлетико Мадрида и од тада је постао рекордер клуба са 257 голова у 384 утакмице. Један је од најзаслужнијих за велике успехе Ситија - четири шампионске титуле у Премијер лиги, једног ФА купа и пет трофеја у Лига купу.

Он је био стрелац одлучујућег гола против Квинс Парк Ренџерса у надокнади времена, који је 2012. године донео клубу прву шампионску титулу у Премијер лиги.

Агуеру ће бити подигнута статуа испред стадиона Етихад, поред Венсана Компанија и Давида Силве.

Председник Манчестер ситија Калдун Ал Мубарак рекао је да је Агуеро имао огроман допринос успесима.

"Његова легенда биће неизбрисиво урезана у сећања свих који воле клуб, а можда чак и оних који једноставно воле фудбал", додао је Ал Мубарак, пренео је клупски сајт.

Сити је навео да је Агуеро икона фудбала, један од најтрофејнијих и најпоштованијих фудбалера у историји клуба и најавио достојан опроштај на крају сезоне.

Ове сезоне имао је проблема са повредама због чега је био старер у само четири првенствене утакмице.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МЕЧ СЕЗОНЕ У ГРАЦУ: Победа води Звезду у нокаут фазу Лиге Европе!

МЕЧ СЕЗОНЕ У ГРАЦУ: Победа води Звезду у нокаут фазу Лиге Европе!

ШТУРМ Грац и Црвена звезда укрштају копља у дуелу који би за оба тима могао да одреди целу европску сезону. Оба клуба јуре место међу најбољих 24 у Лиги Европе, а ситуација на табели је толико тесна да један кикс све може да промени.

11. 12. 2025. у 07:30

Коментари (0)

РАДИНА ШОК ИСПОВЕСТ Гранд је Милана терао да пева на дан сахране - отац му је погинуо, ујак му је био очинска фигура