ПОРТУГАЛСКИ МЕДИЈИ БЕСНИ КАО НИКАД ДО САДА: Скандал у Београду! Судије нам отеле победу

28. 03. 2021. у 08:09

Србија је успела да одоли Португалу и освоји бод против европских шампиона у лудој утакмици у Београду - 2:2!

Ипак, много буре и драме у самом финишу, када гостима није био признат погодак када је лопта прешла гол-линију наишао је на велики одјек у Португалу!

Србија је после заостатка од два гола успела да за мање од 15 минута у наставку стигне до изједначења и чак запрети победом, али је детаљ о којем се највише прича онај из 93. минута утакмице.

Тада је судија Дани Макели пропустио да додели гол Кристијану Роналду, изазвавши велики бес код највеће звезде Португала. Медији у Португалу су углавном јасни у својим оценама.

"Рекорд" је био најоштрији у критикама холандског судије. Они су навели да је Макели отео победу Португалцима у Београду, истакавши да је Роналдо из беса због катастрофалне одлуке бацио капитенску траку на терен, не желевши да настави меч.

"О Жого" је у свом извештају "Скандал у Београду" цитирао селектора Фернанда Сантоша који је истакао да му се судија Макели после меча извинио за пропуст, истицавши да је Роналду био поништен чист погодак.

Можда и најумереније извештавала је португалска "А Бола". Они су у својој репортажи констатовали оно што су многи други пропустили, а то је чињеница да је "Португал сам крив што је заспао и оставио два бода у Београду".