ХРАБРИ "ОРЛОВИ" УШТОПОВАЛИ ШАМПИОНА ЕВРОПЕ: Србија надокнадила минус и ремизирала са Португалом (ВИДЕО)

27. 03. 2021. у 19:18 >> 22:38

ФУДБАЛСКА репрезентација Србије одиграла је сјајно против Португала у 2. колу квалификација за Светско првенство. Меч на стадиону "Рајко Митић" завршен је резултатом 2:2.

ХРАБРИ ОРЛОВИ УШТОПОВАЛИ ШАМПИОНА ЕВРОПЕ: Србија надокнадила минус и ремизирала са Португалом (ВИДЕО)

Велику срећу имала је наша селекција на крају утакмице. Роналдо је побегао одбрани, савладао Дмитровића, лопта је ишла ка голу и деловало је да је прешла гол-линију, али судија је само одмахнуо руком и рекао да се игра настави. Лопту је спасао Стефан Митровић.

ХЕРОЈ Стефан Митровић избија лопту после покушаја Роналда/FOTO: M. Vukadinović

Показали су "орлови" зубе шампиону Европе и апсолутно заслужено стигли до ремија, иако су после 45 минута игре губили са 0:2.

Донео је неку посебну енергију Драган Стојковић Пикси. Одлично је Србија одиграла, посебно друго полувреме и на крају заслужено дошла до бода.

Португал нам је дао два гола на идентичан начин. Са десне стране најпре је центрирао Бернардо Силва, а главом лопту закуцао Диого Жота. Други погодак је био идентичан. Само тада је центрирао Седрик Соареш.

Нису "орлови" клонули духом и у наставку утакмице су одиграли феноменално, што је узроковало са два брза и сјајна гола.

Увео је Стојковић на старту другог дела Немању Радоњића који је унео живот, малтретирао је Жоаа Кансела по десној страни. Био је асистент код оба поготка. Најпре Митровићу који је главом савладао Лопеса и ушао у историју репрезентације као најбољи стрелац икада - 39 голова.

Други гол био је дело Филипа Костића. Радоњић се ослободио чувара, упослио играча Ајнтрахта, а овај лако матирао голмана ривала.

До краја утакмице Србија је покушала и да победи, али нажалост у томе није успела. Ипак, треба да радује добра игра "орлова".

Србија - Португал 2:2 (0:2).

Стадион: "Рајко Митић". Без публике. Стрелци: Жота у 11. и 36. минуту за Португал - Митровић у 46. и Костић у 60. минуту за Србију. Црвени картон: Миленковић 90+2. минут (Србија).

Србија: Дмитровић - Миленковић, Митровић, Павловић - Лазовић (од 46. Максимовић), Костић (од 71. Ристић), Гудељ, Милинковић-Савић, Тадић (од 81. Ђуричић) - Влаховић (од 46. Радоњић), Митровић (од 87. Јовић).

Португалија: Лопез - Кансело (од 72. Мендеш), Дијас, Фонте, Седрик, - Оливеира (од 72. Санчес), Фернандеш (од 90+1. Палиња, Данило - Силва, Жота (од 85. Феликс), Роналдо.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Србија - Португал 2:2

90+3. МИНУТ - Срећа за Србију! Шутирао је Роналдо на празан гол, делује да је лопта прешла гол-линију, али ипак судија је одлучио да не покаже на центар.

90+2. МИНУТ - Лош потез Николе Миленковића. Грубо је стартовао и судија Дани Макели му је показао директан црвени картон.

84. МИНУТ - Добро стоје "орлови" на терену, не дозвољавају ривалу да запрети и изабраници Драгана Стојковића чекају своју шансу да покушају и трећу пут да савладају Лопеса.

76. МИНУТ - Нови покушај Роналда и опет лоше. Није на свом нивоу најбољи играч Португала.

75. МИНУТ - Сјајна игра Србије у другом полувремену. "Орлови" покушавају да дођу до сва три бода!

65. МИНУТ - Одлично игра Немања Радоњић. Кроз ноге је гурнуо лопту једном играчу Португала. Шутирао је одлично, али је добро био постављен Лопес.

63. МИНУТ - Штета! Молго је лако да буде 3:2. Прошао је Митровић и крајњим напором га је зауставио Фонте. На крају је Максимовић у наставку акције замало остао кратак.

60. МИНУТ - Фантастична акција Србије и гол Костића! Контра из уџбеника наше селекције. Повукао је Митровић, упослио Радоњића који је јурио као брзи воз, он се сјајно ослободио чувара, упослио Костића коме није било тешко да постигне гол и донесе изједначење "орловима"!

55. МИНУТ - Какве две шансе за Србију. Најпре је Тадић сјајно тукао волеј ударцем са неких 17 метара. Лопес је крајњим напором избио лопту у корнер, да би потом након ударца из угла Милинковић-Савић тукао главом, али је лопта отишла тик поред стативе.

51. МИНУТ - Покушава Португал опет да озбиљније запрети Дмитровићу. Извео је наш ривал два везана корнера, но опасности није било.

46. МИНУТ - Страшан почетак Србије у другом полувремену! Гол Митровића! Одлично је центрирао Немања Радоњић који је ушао у другом полувремену, а нападач Фулама први стигао до лопте и главом је послао у мрежу. Овим поготком Митровић је постао најбољи стрелац у историји Србије (39), пошто је претекао Стјепана Бобека. Иначе, сјајном центарфору је ово трећи гол у овим квалификацијама.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Србија - Португал 0:2

45+1. МИНУТ - Крај првог полувремена!

44. МИНУТ - Први покушај Кристијана Роналда на утакмици. Шутирао је из слободног ударца из изгледне позиције. Лоше је то урадио играч Јувентуса, што је добро по "орлове".

36. МИНУТ - Жота дуплирао вођство Португала! Опет главом постиже погодак фудбалер Ливерпула. Сјајно центрирао Седрик Соареш, а Жота се само поклонио - Дмитровић је био немоћан.

35. МИНУТ - Натрчао је Лазовић на одбијену лопту, шутирао слабијом левом ногом из прве, ипак далеко од гола Лопеса.

31. МИНУТ - Све жешћи напади наше селекције. Костић је оставио повратну Влаховићу, овај је тукао са 11 метара, али није запратио лопту онако како је желео.

26. МИНУТ - Један од најопаснијих напада Србије на утакмици. Костић је центрирао лопту са леве стране из изгледне позиције. Влаховић је био у петерцу ривала, шутирао главом, но том приликом је направио фаул у нападу.

24. МИНУТ - Није лако Пиксију поред клупе. Даје савете, али се уједно и нервира јер резултат није активан.

18. МИНУТ - Нема много узбуђења након вођства Португалца, углавном се игра на средини терена. Изабраници Драгана Стојковића још увек не успевају озбиљније да запрете Антонију Лопезу.

11. МИНУТ - Португал води! Сјајно је Бернардо Силва центрирао са десне стране, на другој стативи је Жота сјајно главом шутирао и матирао Марка Дмитровића!

РАДОСТ Фудбалери селекције Португала прослављају гол Жоте/FOTO: AP

8. МИНУТ - Прва добра прилика на утакмици. Роналдо је шутирао из изгледне позиције, али на срећу Србије лопта је отишла преко гола.

7. МИНУТ - Одличан напад "орлова". Лазовић је пробио по десној страни, упослио је на суптроној Костића, али је Соареш изблокирао ударац играча Ајнтрахта.

5. МИНУТ - Срвија је храбро ушла у меч, за сада Португалци ниједном нису озбиљније напали.

1. МИНУТ - Почела је утакмца на стадиону "Рајко Митић!"

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56