ПУКЛА ПЕТАРДА: Партизанова 14. узастопна победа, голови као на траци

07. 03. 2021. у 16:13 >> 21:21

СТАНОЈЕВ Партизан не стаје! Убедљиви тријумф на Бањици где је домаћи Рад дочекан са пет голова у мрежи, био је уједно 14. узастопни за чету Александра Станојевића.

Стрелци су били Холендер у 24, Натхо у 35, Лазар Марковић у 48, Сума у 66. и Филип Стевановић у 72. минуту утакмице.

Партизан је утакмицу завршио са осам играча из своје фудбалске школе и тројицом странаца.

Партизан у следећем колу дочекује Златибор, а Рад гостује Јавору.

- Лоши су ми утисци, изгубили смо 5:0. Партизан је био дисциплинованији. Уместо да ми њих хватамо на контре, како сам ја замислио, они су нама то урадили. Али боље је једном изгубити 5:0, него пет пута по 1:0 - рекао је после меча тренер Рада Милановић.

Рад - Партизан 0:5

Стадион: "Краљ Петар Први". Без публике.

Судија: Лазар Лукић.

Стрелци: Холендер 24, Натхо 35, Марковић 49, Сума 66, Ф. Стевановић 72.

Рад: Кахриман, Лазаревић, Цигер, Стојсављевић, Тучевић, Блажић, Буснић (од 52. Дамњановић), Младеновић, Караклајић (од 52. Караклајић), Новаковић (од 52. Станисављевић), Калуђеровић.

Партизан: Поповић, Миљковић, С.Марковић, Вујачић, Обрадовић, Шћекић, Јојић (од 67. Јојић), Асано (од 67. Ф. Стевановић), Натхо (од 57. Сума), Л. Марковић (од 57. Јовић), Холендер (од 67. Павловић).

89. МИНУТ Рад је остао са десеторицом пошто је искључен Стојсављевић. Сума је добио прилику да постигне свој други а шести гол на утакмици, али је његов одличан покушај зауставила пречка

72. МИНУТ Стевановић за петарду! Црно-бели се не заустављају, Сума је проиграо младог резервисту Партизана који из свог другог покушаја на утакмици постиже први гол - 5:0!

66. МИНУТ 4:0 СУМА Само четири минута након лошег покушаја, Африканац поправља утисак и на асистенцију Јовића са левог крила доноси сада већ високу предност црно-белима.

63. МИНУТ Први покушај Суме, лопта оде високо преко и поред гола

57. МИНУТ Јовић и Сума улазе у игру уместо Лазара Марковића и Натха. Капитенску траку преузео је Миљковић.

54. МИНУТ Најбоља прилика за Рад на утакмици. Покушао је Лазаревић.

50. МИНУТ Холендер је могао да се прослави на овом мечу, али Кахриман је опет изашао као победник из њиховог дуела. Умало два гола за Партизан за мање од два минута.

48. МИНУТ ГОЛ!!! Идеалан почетак другог полувремена за Партизан. Лазар Марковић је стрелац за 3:0. Узалуд су тражили офсајд домаћи играчи, нема ничег спорног.

ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

46. МИНУТ Покушао је Натхо из слободног ударца за крај првог полувремена.

41. МИНУТ Холендер је имао идеалну прилику за 3:0 али му је проклизала нога кад је покушао да се ослободи дефанзивца Рада. Утисак је да је могло више из ове ситуације.

35. МИНУТ 2:0 Бибарс Натхо постиже први гол из игре ове сезоне. Лазар Марковић асистент

33. МИНУТ Поповић волшебном интервенцијом спашава гол. Било је повика из редова домаћих да је лопта прешла гол црту. Цигер је покушао после прекида који је извео Тучевић.

31. МИНУТ Бирбас Натхо протестује због потеза Дамира Кахримана кад је затражио да се замени лопта.

29. МИНУТ Охрабрио се Холендер па је покушао из прве у 29. минуту, Кахриман брани.

24. МИНУТ ХОЛЕНДЕР 1:0 за Партизан! Асистент је Асано. Ово је био шести погодак мађарског репрезентативца у сезони.

21. МИНУТ Бележи се први ударац у оквир гола Партизана. Покушао је из слободњака са 30 метара Тучевић, али је то био лак залогај за Поповића.

16. МИНУТ Буди се Партизан. Асано добро упошљава Хоалндера који пропушта прву полуприлику за црно-беле.

15. МИНУТ Полуупотребљив центаршут с алевог крила за Асана, али јапански фудбалер  није успео да захвати лопту.

13. МИНУТ Марковић је прошао у казнени простор Рада али је био усамљен и окружен са превише противничких играча. Бојан Цигер је био последња брана пред голом Кахримана.

8. МИНУТ Рад је имао неколико солидних покушаја, а овај у осмом минуту зауставио је добром интервенцијом Вујачић.

УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА али тек након што је голман и капитен Рада Дамир Кахриман променио дрес.

- Увек идемо на победу. Фаворити смо, али опрезно улазимо у овај меч. Респект у сваком случају, поштујем како игра Рад. Очекујем другачију утакмицу него што је било у септембру -  рекао је тренер Партизана за Аренаспорт.

Упрвом делу сезоне црно-бели су савили са убедљивих 3:0.

Црно-бели ће покушати да наставе серију од 13 победа у сезони и десет тријумфа у исто толико последњих мечева против грађевинара.

Тренер Партизана Александар Станојевић одлучио се за следећих 11: Поповић, Миљковић, Вујачић, Марковић, Обрадовић, Шћекић, Натхо, Јојић, Марковић, Асано и Холендер.

Тренер домаћих Милан Милановић извешће овај састав: Кахриман, Новаковић, Цигер, Младеновић, Буснић, Лазаревић, Блажић, Стојсављевић, Караклајић, Тучевић и Калуђеровић.

Правду ће делити Лазар Лукић као главни арбитар, док ће му помоћници бити Драган Богићевић и Бојан Бановић.

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45