ХРВАТСКА ЗАВИЈЕНА У ЦРНО: Преминуо Цицо Крањчар, омиљени син Динама
Преминуо је легендарни хрватски фудбалер и тренер Златко Цицо Крањчар у 65. години живота.
Фото: епа
Цицо је био у Динаму је од своје 10. године живота и у њему је остао као играч све до 1983. године.
Тренер Мирко Базић довео га је у прву екипу, а у првој је постави од 1974. и прва утакмица коју је одиграо била је у хрватском дербију против Хајдука.
Укупно је одиграо 261 утакмицу у првенству, 28 у купу те 18 у европским куповима за Динамо те постигао 98 голова у првенству.
Са Динамом је 1981./82. освојио наслов првака. Одиграо више утакмица у Купу европских првака, Купу УЕФА и Купу победника купова. Са Динамом је дошао до наслова освајача Купа маршала Тита 1979./80. и 1982./1983., финала Купа маршала Тита 1975./1976. и 1981./82..
И дефинитивно је највећа фудбалска икона у историји Динама и омиљени син загребачких модрих.
Фото: епа
Каријеру је 1984. наставио у бечком Рапиду. А 1990. је прешао у Сент Полтен. 1991., одакле је отишао у Винерфелд у којем је остао до 1992. године, где је објавио и крај каријере, али се ипак вратио и остао још једну сезону.
После играчке, остварио је и богату тренерску каријеру. Након Мирослава Ћире Блажевића са четири освојена трофеја у два тренерска мандата у Максимиру, трећи је најтрофејнији тренер у историји Динама.
Своју је величину Цицо је показао фер плеј потезом 2012. године у утакмици иранског првенства, када је наредио свом играчу који је требао да изведе пенал да га промаши, јер је судија свирао непостојећи прекрашј.
Велики је био Цицо!
Препоручујемо
ТАДИЋ ОПИСАО НЕМИЛЕ СЦЕНЕ У АЈНДХОВЕНУ: То Србима никада не смете да радите, али никада
01. 03. 2021. у 10:11
ПРЕКИД ЦРНЕ СЕРИЈЕ ЛИВЕРПУЛА: Шампион коначно победио, додуше против последњег на табели
28. 02. 2021. у 22:38
ЗВЕЗДА НА КОРАК ОД ЕВРОПСКОГ ПРОЛЕЋА: Малме без мотива, црвено-бели лове кључне бодове у Шведској
Црвена звезда гостује Малмеу у четвртак увече на стадиону "Еледа" (18.45) у оквиру седмог кола лигашке фазе Лиге Европе, у мечу који за домаћина нема резултатски значај, док би српски шампион победом практично осигурао пласман у нокаут фазу.
22. 01. 2026. у 07:00
"ГРОБАРИ" У ШОКУ, "ДЕЛИЈЕ" У ЕУФОРИЈИ! Звезда продаје фудбалера за толико новца да може одмах да купи ЦЕО ПРВИ ТИМ ПАРТИЗАНА!
Малме и Црвена звезда играју утакмицу Лиге Европе, уз пренос уживо на порталу "Новости", а непосредно пред тај мегдан - појавиле су се спектакуларне вести везане за фудбалске трансфере. И то у виду потенцијалног рекорда, који је такав да Звездине "делије" већ могу да почну да славе, а Партизанови "гробари" да се хватају за главу.
22. 01. 2026. у 19:38
КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)
БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.
22. 01. 2026. у 10:10
Коментари (2)