ИСПЛИВАЛА ПРИЧА ИЗ ПРОШЛОСТИ: Немања Матић није имао ни за храну, овако се годинама касније одужио пријатељу...
ОДАВНО више није вест да Немања Матић има велико срце и да воли да помогне људима око себе. Ипак, сада је на интернету испливала прича која осликава период када је Матићу била потребна помоћ.
фото: ЕПА
Један корисник Твитера похвалио се јавности са несвакидашњом ситуацијом у којој су се пронашли Немања Матић и његов (неименовани) пријатељ. Они су некада били заједно на проби у словачким Кошицама...
Други фудбалер, који се са Матићчем борио за уговор, финансијски је боље стајао од Немање у том тренутку. Плаћао је све себи и Немањи.
- Професионални фудбалер Немања Матић, који игра за Манчестер јунајтед, контактирао је мог пријатеља пре неколико година путем Инстаграма. Питао га је да ли је икада био на проби у Кошицама? Одговорио му је да јесте... - почео је причу момак који је уписан као "Бела Фоуад" на Твитеру.
Матић је потом написао:
- Зар ме више не препознајеш?
Неколико порука касније све се разјаснило.
- Мој другар и 18-годишњи Матић били су заједно у хотелу недељу дана, обојица на проби у Кошицама. Да скратим причу, Матић у то време уопште није имао новца и мој пријатељ је све платио, водио га на вечере, плаћао такси... Пошто је храна у хотелу била очајна, живео је на његов рачун. У тој недељи постао је и отац, а сазнао је све преко телефона. Прославили су заједно у хотелској соби, а Матић је потписао за клуб, док је мој пријатељ престао да игра фудбал - рекао је он и описао како је изгледао њихов нови сусрет, после неколико година.
- Матић то никада није заборавио. Дуго тај пријатељ није имао никакве налоге на друштвеним мрежама, па није могао да га нађе. Позвао га је у госте код њега кући и рекао му да обавезно поведе сина, иначе да не долази. Мој пријатељ је био пар пута, повео је и пријатеља, и може данас да дође на сваку домаћу утакмицу Јунајтеда кад год пожели - ова прича је одушевила многе људе и свакако нико не може да остане равнодушан на велико срце које има ас Манчестер јунајтеда, Немања Матић.
Нема сумње, Матић је човек каквих нема много...
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ЛЕГЕНДЕ НЕ УМИРУ, ОНЕ ЖИВЕ ВЕЧНО: Сећање на велику трагедију "Безбијевих беба"
06. 02. 2021. у 10:46
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НОРВЕШКА БАЈКА ЈЕ ЗАВРШЕНА! Џуд Белингем одвео Енглеску у полуфинале Светског првенства
Фудбалери Енглеске након продужетака избацили су Норвешку са Мундијала (2:1) и пласирали се у полуфинале.
12. 07. 2026. у 01:48
ПАРТИЗАН ЗАВРШИО ПЛЕЈМЕЈКЕРА! Бивши саиграч Милоша Теодосића облачи црно-бели дрес
Доскорашњи кошаркаш Виртуса, Алесандро Пајола, ускоро ће постати нови кошаркаш Партизана.
11. 07. 2026. у 20:46
ПУТИН КОМЕНТАРИСАО БРАК НАШЕ ПЕВАЧИЦЕ: "Српкиња ти је жена? Они то неће украсти! Срби су поштени и пристојни - ако си преписао фирму на њу"
ТОКОМ разговора Владимир Путин га је упитао ко је његова супруга.
10. 07. 2026. у 21:56
Коментари (0)