ШПАНСКИ СУДИЈА СА МАКСИМИРА 1999. ГОДИНЕ: Ел Класико је смејурија, Хрватска - Србија је рат

23. 02. 2021. у 14:29

САВО МИЛОШЕВИЋ, српска фудбалска легенда, донедавно рекордер по броју наступа (102) за репрезентацију и најбољи стрелац (37) од независности Србије, присетио се најзначајнијих утакмица у каријери.

ШПАНСКИ СУДИЈА СА МАКСИМИРА 1999. ГОДИНЕ: Ел Класико је смејурија,  Хрватска - Србија је рат

Фото архива ВН

Као најтежу је истакао одлучујућу утакмицу у квалификацијама за Европско првеснтви 2000., коју су годину раније на Максимиру играле Хрватска и Југославија, како се звала држава у којој су били Србија и Црна Гора.

Милошевић, који је у каријери у врхунском фудбалу провео 16 година и играо у три од пет најјачих европских лига, без размишљања као најтежу коју је играо истиче утакмицу која је била више од фудбала.

То је било прво гостовање у Хрватској после рата, па још и директан двобоју за одлазак на ЕП.

"То је најтежа утакмица у мом животу. И то могу илустровати на сто начина. Батица је искључен (Мирковић због повлачења Јарнија за тестисе) и ми на полувремену седимо у свлачионици. Мене је пратио глас да имам превише додира са лоптом, више него што би нападач смео да има. И ту у Загребу, када смо се враћали на терен, Јокановић ми приђе и каже: 'Ево ти сад утакмица, узми је и не дај је ником док судија не одсвира крај.' То сам и радио у другом полувремену што сам више могао. Физички изузетно захтевна утакмица са пуно трке, агресије, дуела, удараца. Сећам се, око 70. минуте видим замену, улази Савићевић, ја размишљам 100 посто вади мене. Зато што сам нападач, а имамо играча мање, имамо резултат. Ок, има још до краја, али немам више снаге.

"Судија диже ону таблу, ја крећем према аут-линији и видим број 8. Ваљда је Мијатовић већ тражио измену. И ја станем и гледам онај 8 и кажем себи: 'Шта ћу ја сад још 15 минута плус надокнада?' јер и код мене све отказује. Али, сила бога не моли. Човек није ни свестан колико може док га не натера невоља. Некако смо издржали и остварили историјски резултат. Судије је био Аранда из Шпаније и мало смо попричали после утакмице испред свлачионице. Он је рекордер по броју одсуђених утакмица Реала и Барселоне. Само ми је рекао: 'Ел Класико је дечја игра у односу на ово што сам вечерас доживео.'"

На крају је утакмица завршила 2:2 и тако Хрватска, тада бронзана са СП-а, није успела да се пласира на ЕП. То је бодом из Загреба успело Србији, а Милошевић је са пет голова био најбољи стрелац ЕП.

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45