ЗВЕЗДА УБЕДЉИВА У ПАЗАРУ: Одлична представа под Јошаницом

А. Илић

07. 02. 2021. у 12:33 >> 14:53

ФАНТАСТИЧНА утакмица виђена је у Новом Пазару. Црвена звезда гостовала је истоименом клубу који је показао велику борбеност и жељу. Шампион Србије славио је резултатом 3:1

Отворено се играло од првог минута. Гости су брзо дошли до предности. Након корнера у 2. минуту најбоље се снашао Милан Родић после конфузне реакције одбране Пазара.

Нападали су и једни и други у наставку меча, играло се отворено, али је прво полувреме завршено резултатом 0:1.

На почетку другог полувремена поново је Звезда боље почела. Имао је прилику Иванић. Није био прецизан. Поново је Звезда рано постигла гол. Овога пута у 51. минуту.

Побегао је одбрани Милан Павков, избегао је офсајд и пласирао је лопту у гол домаћина.

Уследила је офанзива домаћина, док се Црвена звезда организовано бранила. Све до 58. минута, тада је након центаршута Абдулај Сисе надскочио одбрану гостију за 2:1.

Све је било решено у 76. минуту када је Мирко Иванић након одбитка Којића шутирао на прву за 3:1.

НОВИ ПАЗАР - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (0:1) 1:3

(Сисе 58'- Родић 2', Павков 52', Иванић 76)

Стадион: Новог Пазара

Судија: Данило Грујић

НОВИ ПАЗАР: Дробњак - Зимоњић, Тртовац, Којић, Влајковић - Исламовић, Сисе - Стоиљковић, Мијић, Томић - Аганспахић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Borjan - Gajić, Pankov, Milunović, Rodić - Sanogo (od 46. Petrović) - Ben, Nikolić (od 72. Kanga), Ivanić (od 79. Degenek), Gavrić (od 46. Vukanović) - Pavkov.

90 МИНУТ - Црвена звезда је заслужено уписала три бода. Домаћин је показао борбеност и жељу, али не довољно да изненади.

88. МИНУТ - Пробао је Бен, лоше је захватио лопту и послао је далеко иза гола.

85. МИНУТ - Уследио је нешто мирнији темпо меча у наставку.

76. МИНУТ - Канга је извео прекид, добро реагује Којић, али само до Иванића који поново тресе мрежу Дробњака. Шутирао је са ивице шеснаестерца, неодбрањиво.

66. МИНУТ - Могао је то да буде опасан напад за Пазар. Кренуо је Томић у контру, пред шеснаестерцем сустигао га је Родић.

61. МИНУТ - Добра прилика за Звезду. Прошао је Иванић по левој страни, покушао да проигра Бена, одлично реагује одбрана Пазара.

58. МИНУТ - Исплатила се иницијатива Пазара, Гвинејац Абдулај Сисе успео је да савлада Борјана. Сјајан гол главом

56. МИНУТ - Напада сада Нови Пазар, покушао је Мијић, одлично реагује Милуновић.

51. МИНУТ - Избегао је Милан Павког офсајд замку, затресао је мрежу немоћног Дробњака.

49. МИНУТ - Пресликана ситуација као код првог гола. Бен је извео прекид. Заборављен је био Родић који се овога пута није најбоље снашао.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45. МИНУТ - Буди се домаћин, доста нервозе у оба табора, полувреме долази у правом тренутку

44. МИНУТ - Прилика и на другој страни. Мијић је покушао, иде лопта преко гола. У наредном нападу жути картон за Санога због старта над Сисеом.

43. МИНУТ - Умало аутогол Пазара! Након прекида за Звезду Павков је покушао да упосли Милуновића, а Којић је умало савладао Дробњака који одлично брани.

42. МИНУТ - Жути картон добио је дефанзивац Пазара Сисе.

41. МИНУТ - Ударац Мијића са око 20 метара. Одличан Борјан.

36. МИНУТ - Добра прилика за Звезду! Опет после корнера. Промашио је главом лопту Павкова, али се она одбила до Панкова. Са три метара је тукао штопер црвено-беих, али је Дробњак одбранио.

33. МИНУТ - Са даљине шутира Милан Павков, лопта по земљи одлази крај стативе Дробњака.

28. МИНУТ - Добро изведен корнер, лопта долази до Исламовића у срцу шеснаестерца, шутирао је, сигуран Борјан.

26. МИНУТ - Повукао је Аганспахић контру, имао самог Стољиковића, одлучио да шутира, и он је изблокиран.

21. МИНУТ - Одлична акција Новог Пазара, центрирао је Мијић, Томић проследио Аганспахићу који бива блокиран од стране Радована Панкова.

12. МИНУТ - Два пута је морао Борјан да реагује. Прво је истрчао и спречио контру, потом на центаршут Стојиљковића одлично боксује.

11. МИНУТ - Из даљине шутира Мирко Иванић. Одлично га је упослио Николић који је пресекао акцију домаћина.

10. МИНУТ - Пробудио се домаћин. Дубока лопта ишла је ка Аганспахићу, будан је био голман Звезде.

8. МИНУТ - Данило Грујић додељује Гаврићу жути картон због симулирања.

5. МИНУТ - Још један опасан прекид црвено-белих. Уиграна акција Николића и Бена, погодила је у руку лопта једног играча Пазара, али Грујић одмахује руком.

2. МИНУТ - Црвена звезда већ води. Имају предност гости након прекида. Милан Родић се најбоље снашао у шеснаестерцу и донео је предност Звезди. Бен је фантастично извео прекид, а још боље реаговао леви бек.

1. МИНУТ - Утакмица је почела.