НЕВИЂЕНА ДРАМА У ПОСЛЕДЊЕМ МЕЧУ "КОПА ЛИБЕРТАДОРЕС": Палмеирасу припало бразилско финале

31. 01. 2021. у 20:29

ДО 99. минута без голова и превеликих шанси, а онда експлозија емоција играча и навијача Палмеираса.

НЕВИЂЕНА ДРАМА У ПОСЛЕДЊЕМ МЕЧУ КОПА ЛИБЕРТАДОРЕС: Палмеирасу припало бразилско финале

ЕПА

У бразилском финалу великог такмичења, у којем је ривал био, такође, бразилски Сантос, све је стало у последње секунде судијске надокнаде у којима је Енрике Лопез погодио за "зелене" и донео клубу други пут у 106 година дугој историји вредан трофеј за победу од 1:0.

Финале је било прилично досадно, а до поменутог 99. минута фудбалери Палмеираса нису шутнули у оквир гола. Сантос је био много конкретнији, за класу и бољи ривал на терену, али један центаршут и највиши Лопез у срцу шеснаестерца били су довољни за драму са срећним крајем за лошијег противника.

Занимљиво је да је продужетку од девет минута, иако је главни судија показао минут мање надокнаде, кумовао тренер Сантоса Кука, који се претходно тај читави минут свађао са арбитром и зарадио искључење. Отишло се у додатни минут надокнаде у којем је, ходајући ка трибинама, тренер Сантоса био живи сведок краха свог тима.