ПОТОП ФИОРЕНТИНЕ: Наполи се поигравао са ривалом, бројао до шест (ВИДЕО)

17. 01. 2021. у 16:02

ФУДБАЛЕРИ Наполија декласирали су Фиорентину са 6:0 на свом терену, у утакмици 18. кола Серије А.

Питање победника на овом мечу решено је после првог полувремена када је Наполи четири пута погађао мрежу гостујућег тима.

Голеаду на стадиону "Дијего Армандо Марадона" започео је Лоренцо Инсиње у петом минуту, Дијего Деме је био стрелац у 36, Ирвин Лозано два минута касније, а тачку на прво полувреме ставио је Зјелински у 45. минуту.

Није се стање на терену променило ни у наставку утакмице. Изабраници Ђенара Гатуза наставили су да нападају и награђени су са још два поготка.

Најпре је на 5:0 повисио Инсиње са пенала у 72. минуту, а коначан резултат поставио је Матео Политано у 89. минуту.

Српски фудбалер Душан Влаховић одиграо је целу утакмицу за Фиорентину, док је Никола Миленковић на терену био до 85. минута.

Наполи је уписао 11. победу од почетка шампионата и трећи је на табели са 34 бода, док је тим из Фиренце на 14. позицији са 18 освојених бодова.