ПАРТИЗАН УСПЕШНО ПОЧЕО ПРИПРЕМЕ: Црно-бели у финишу меча срушили Заглебје (ВИДЕО)

17. 01. 2021. у 15:19

ФУДБАЛЕРИ Партизана победили су Заглебје са 2:1 у првој припремној утакмици у Анталији.

Црно-бели су повело преко Холендера у 30. минуту, али је пет минута пре полувремена изједначио Мраз.

Тријумф тиму Александра Станојевића донео је млади нападач Никола Штулић два минута пре краја утакмице.

Није било много правих прилика у првом полувремену, али виђено је доста борбе на терену, на крају крајева и два гола су постигнута у првом делу сусрета.

У наставку утакмице Партизан је био тај који је доминирао на терену. Сјајну прилику да раније доведе екипу до предности пропустио је Такума Асано. Јапанац је лоше реаговао у ситуацији један на један са голманом пољског тима.

Светозар Марковић на утакмици против Заглебја/ФОТО: ФК Партизан/Мирослав Тодоровић

Исти играч је у 87. минуту имао нову добру прилику, но опет није био прецизан. Ипак, минут касније изабраници Александра Станојевића успели су да постигну испоставиће се победоносни погодак.

Урадио је то млади Никола Штулић, а у улози асистента се нашао Лазар Марковић. Могао је нападач Партизана до краја утакмице да постигне још један гол, али после покушаја из корнера није био прецизан.

Било како било, клуб из Хумске је показао добру игру с обзиром на то да је тек почетак припрема.

ПАРТИЗАН (прво полувреме): Стојковић – С. Марковић, Вујачић, Бањак, Брежанчић – Шћекић, Холандер, Павловић, Јовић – Сума, Бајбек.

ПАРТИЗАН (друго полувреме): Н.Стевановић – Живковић, Остојић, Вујачић (Пурић), Брежанчић, Натхо, Смиљанић, Јојић, Л.Марковић, Асано – Штулић.

ЗАГЛЕБЈЕ: Хладун, Балић, Пореба, Мраз, Жубровски, Шиш, Стразински, Војчицки, Јонци, Дражић, Црномарковић.