ВЕЛИКО ИЗНЕНАЂЕЊЕ У ПРЕМИЈЕР ЛИГИ: ВБА шокирао Вулверхемтпон и стигао до друге победе

Ч. В.

16. 01. 2021. у 15:59

ФУДБАЛЕРИ ВБА дошли су до друге победе у Премијер лиги ове сезоне, пошто су као гости савладали Вулверхемптон са 3:2 у 19. колу.

Нема никакве дилеме да овај резултат представља изненађење и мало ко је могао да очекује да ће изабраници Сема Олердајса однети цео плен са "Молиноа".

ВБА је одлично почео овај меч. До предности је стигао после свега шест минута игре када је Матеус Переира са беле тачке савладао Руија Патрисија.

Ипак, играчи које са клупе преводи Нуно Еспирито Санто су до одласка на одмор успели да преокрену резултат. Стрелци су били Фабио Силва и Вили Боли, с тим да је овај други био асистент код поготка који је постигао млади Португалац.

Када су сви очекивали да ће "вукови" мирно привести утакмицу крају, гости су се побринули да тако не буде. У размаку од само четири минута дошли су до преокрета.

Најпре је Семи Ајаји донео изједначење екипи из Западног Мидландса, да би испоставиће се победоносни гол на утакмици постигао Матеус Переира који је опет погодио са 11 метара.

Српски фудбалер Бранислав Ивановић цео меч провео је на клупи.

После овог тријумфа ВБА се налази на 19. месту на табели са 11 бодова, док је Вулверхемптон 14. са 22.