ЧЕТИРИ ГОЛА ЗА 15 МИНУТА: сјајан дерби у Примери, победа Севиље уз хет-трик Несирија

09. 01. 2021. у 16:33

Фудбалери Севиље савладали су на свом стадиону екипу Реал Сосиједада са 3:2 у дербију 18. кола Ла Лиге.

Сјајан меч одиграли су Севиља и Сосиједад на "Рамон Санчез Пизхуану", а домаћи су остварили битну победу у борби тимова са горњег дела табеле.

Чак четири гола постигнута су у уводних 15 минута игре. Севиља је повела у четвртом минуту, голом фантастичног Ен Несирија, који је још једном био најбољи појединац у андалузијској екипи.

Уеска - Бетис

Сосиједад стиже до изједначења само минут касније, пошто је Дијего Карлос постигао аутогол. Други гол на мечу Ен Несири постиже у седмом минуту меча, али је предност Севиље анулирана у 14. минуту, голом Исака.

На полувреме се отишло са резултатом 2:2, да би у првом нападу у наставку меча, Севиља поново дошла до вођства.

Ен Несири се сјајно снашао у противничком петерцу и постигао хет-трик.

Упркос бројним шансама на обе стране, промене резултата није било, па је Севиља остварила победу и освојила битна три бода.

Тим Жулена Лопетегија дошао је до девете победе у досадашњем току првенства и са 30 бодова изједначио се са Сосиједадом на петом месту на табели Ла Лиге, а притом Севиља има три утакмице мање.

Српски репрезентативац Немања Гудељ преседео је меч на клупи.