НОВИ КИКС БАРСЕЛОНЕ: Не иде без Месија, Дмитровићев Еибар освојио бод на "Камп Ноу" (ВИДЕО)

29. 12. 2020. у 22:23

ФУДБАЛЕРИ Барселоне одиграли су нерешено 1:1 против Еибара на "Камп Ноу" у 16. колу Примере и поново су показали да не играју исто са и без Лионела Месија.

НОВИ КИКС БАРСЕЛОНЕ: Не иде без Месија, Дмитровићев Еибар освојио бод на Камп Ноу (ВИДЕО)

Одмарао је Аргентинац на овој утакмици и то се показало као грешка Роналда Кумана, пошто је реализација изостала.

Домаћин је већ у осмом минуту могао да поведе, али Мартин Брајтвајт није био прецизан са беле тачке.

Исти играч је погодио мрежу Марка Дмитровића у 25. минуту, но гол је оправдано поништен након што је после гледања ВАР-а уочено да је Данац био у офсајду.

Након што није било погодака у првих 45 минута у наставку су виђена два. Кике је искористио велику грешку Роналда Арауха, изашао је сам испред Тер Штегена и лако га савладао.

Усман Дембеле је добио прилику да заигра за Каталонце у другом полувремену и то се испоставило као добар потез холандкског стручњака.

Француз је донео изједначење Барселони. Жуниор Фирпо је центрирао са леве стране, а овај је одлично шутирао из прве искоса са десне стране, репрезентатаивац Србије је у тој ситуацији био немоћан.

Имао је домаћин неколико прилика до краја сусрета да дође до победе, али Оскар Мингеза и Тринкао нису били прецизни.

Ово је још један корак уназад гиганта из Каталоније када је борба за титулу у питању. Барса се сада налази на шестом месту на табели са 25 бодова, седам мање и два меча мање од водећег Атлетика, док је Еибар на 15. позицији са 16 бодова.