СТОЈКЕ НИЈЕ НИ ДОБИО ПИВО А МОРАЋЕ ДА ГА ВРАТИ? Сантос оспорио Месијев рекорд!
ИАКО је легендарни бразилски фудбалер Пеле међу првима честитао Леу Месију на обарању његовог рекорда по броју голова за само један клуб, Пелеов клуб Сантос објавио је да не признаје тај рекорд Аргентинца.
ФОТО: Спортманија.мк
Према статистици коју из Сантоса оспоравају, Пеле је за њих постигао 643 гола, а Меси је у дресу Барселоне стигао до 644. гола у мечу против Валјадолида.
Бразилски клуб сматра да је Пеле постигао 1091 гол за Сантос и да му је "украдено" 448 голова постигнутих у разним пријатељским мечевима.
- Неки аналитичари истичу да су многи од тих 448 голова постигнути у пријатељским утакмицама против слабих ривала, малих или регионалних тимова. У сваком случају и ти мечеви су се играли у званичној опреми, по свим правилима игре и званично су заведени. Подсећамо да је и за пријатељске утакмице потребно да се добије одобрење регионалне или националне федерације. То да ли је ривал јак или не, не значи ништа за статистику. Бројке су недодирљиве. Гол против Еибара вреди статистички једнако као онај против Валенсије. Према томе и гол против Трансвала из Суринама вреди исто колико онај против Реал Мадрида - сматрају у Сантосу.
Препоручујемо
ПАРТИЗАН ИДЕ ПО ПОЈАЧАЊЕ У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Млади нападач на мети и Андерлехта и Динама
27. 12. 2020. у 15:25
МЕЧ ОДЛУКЕ ЗА ЦРВЕНУ ЗВЕЗДУ: Победа у Виторији је императив за чету Саше Обрадовића!
НАЈБТИНИЈИ меч у досадашњем току Евролиге кошаркаши Црвене Звезде одиграће вечерас у "Фернандо Буеса" арени где ће их од 20.30 угостити Басконија.
25. 03. 2026. у 11:38 >> 11:38
АМЕРИ У ШОКУ ШТА СЕ ДЕШАВА КОД НАС! "Србија масовно производи нове Николе Јокиће!" (ВИДЕО)
Никола Јокић не само да је опчинио НБА лигу, већ је ас Денвер нагетс и кошаркашке репрезентације Србије "крив" што се Американци све више одушевљавају нашом земљом. А нарочито - српском кошарком.
25. 03. 2026. у 15:15
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)