МЕТАЛАЦ "ТВРД ОРАХ": Црвена звезда "минималцем" затворила јесен у Суперлиги!

А. Илић

16. 12. 2020. у 15:40 >> 17:54

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде савладали су екипу Металца у Горњем Милановцу минималним резултатом 1:0.

МЕТАЛАЦ ТВРД ОРАХ: Црвена звезда минималцем затворила јесен у Суперлиги!

Црвено-бели су до гола дошли у 36. минуту када је Бен одлично пронашао Милуновића из корнера.

Оба тима играла су отворено. Металац је свим силама покушао да нападне противника и да сачува свој терен, али упркос бројним налетима нису успели до полувремена.

Екипа Žarka Лазетића није престала да напада ни у другом полувремену, имали су својих шанси, али је Звезда на крају затворила 2020. годину у домаћем првенству тријумфом на терену на коме Металац ове сезоне нема ниједан пораз.

МЕТАЛАЦ - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:1
(Милуновић 36')

Стадион Металца

Судија: Лазар Лукић

МЕТАЛАЦ: Пулетић - Милићевић, Рогач (од 87. Арамбашић), Васиљевић - Антонијевић, Влалукин (од 82. Грбовић), Зоћевић, Јокић (од 60. Милисављевић), Поповић (од 82. Максимовић) - Престиж, Катанић (од 60. Кокир)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан - Гајић, Панков, Милуновић, Родић (од 72. Дегенек) - Николић (од 60. Саного), Петровић - Бен (од 82. Боаћи), Иванић, Вукановић (од 72. Гобељић) - Фалчинели.

Дешавања са меча пратите на нашем сајту.

КРАЈ МЕЧА Металац - Црвена звезда  0:1

93. МИНУТ - ГРБОВИЋ добија жути картон, Металац ће наредни минут играти са играчем мање.

92. МИНУТ - Гобељић је промашио непромашиво.

87. МИНУТ - Његош Петровић је покушао са дистанце незгодним ударцем уз стативу, али је Пулетић одлично скинуо његов ударац.

75. МИНУТ - Велика прилика за госте! Гајић је спустио на другу стативу. Милићевић је умало послао  лопту у своју мрежу.

71. МИНУТ - Изашао је Престиж испред Милуновића, а стамени дефанзивац Звезде изашао је као победник.

67. МИНУТ - Добар напад Металца, Кокир је покушао да убаци лопту са левог бока, али је његов центаршут ипак завршио у гол-ауту. Сада је умало и Престиж урадио нешто више. Све је опаснији Металац. Тражио је малопре Станковић да екипа крене живље ка другом голу, очигледно свестан да би домаћин могао озбиљније да припрети.

60. МИНУТ - Мало је недостајало да се Бен упише у стрелце. Ипак, срећа је погледала домаћина.

56. МИНУТ - Снажан ударац Родића, који је остао сам искоса са леве стране, али је ипак непрецизно шутирао. На трави је остао Вељко Николић, уместо њега ће на терен Секу Саного.

49. МИНУТ - Милан Роадић добија жути картон због оштрог и неопрезног старта.

46. МИНУТ - Почело је друго полувреме, оштра игра оба тима на самом почетку.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА - Металац - Црвена звезда 0:1

42. МИНУТ - Металац је запретио после корнера. Поповић се искрао и шутирао са прве стативе. Одбранио је и ово Милан Борјан .

37. МИНУТ - Не стаје Звезда, Фалчинели је поново напао, Пулетић је главом успео да одбрани ударац. Након чега је завршио на трави.

36. МИНУТ - Нова шанса из корнера! Бен га је извео, одлично из скока реагује Милуновић 1:0.

35. МИНУТ - Милуновић је тукао након корнера, лопта високо преко гола.

33. МИНУТ - Припретио је Антонијевић. Шутирао је из даљине, прецизно у доњи десни угао, морао је Борјан да се помучи, али је одбранио свој гол.

29. МИНУТ - Центаршут на Фалћинелија, Италијану је мало недостајало да стигне до лопте.

27. МИНУТ - Уследио је притисак гостију, напада Звезда, али недостаје завршница.

25. МИНУТ - У проблемима је био Пулетић. Морао је још једним истрчавањем да решава ситуацију, мало је фалило да игра руком ван 16 метара.

22. МИНУТ - Имао је домаћин шансу да уради нешто више из прекида. Лако је Родић отклонио опасност. Могу да буду незгодни играчи Металца када крену у пресинг на последњу линију.

4. МИНУТ - Дијего Фалћинели је опробао ударац, није намучио Пулетића.

12. МИНУТ - Влавлукин је повукао контру, шутирао је са двадесетак метара, сигуран Борјан.

5. МИНУТ - Звезда више контролише игру. Почетак меча протиче на половини домаћина. За сада без конкретнијих прилика.

Пратите "Новости спорт" на Фејсбуку

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44