БУНДЕСЛИГА: Потоп Дортмунда, Лајпциг лидер до вечерас

12. 12. 2020. у 17:29

ТЕЖАК пораз доживела је Борусија Дортмунд од Штутгарта на свом терену - 1:5.

EPA-EFE/FOCKE STRANGMANN

Прво полувреме није наговештавало овакав крајњи исход јер је било 1:1, али потоп милионера уследио је у других 45 минута.

Гости постижу чак четири гола у другом полувремену. Прво Вамангитука постиже гол за ново вођство у 52. минуту на асистенцију Мангале, да би Форстер у 60. минуту увећао предност на 3:1.

За високих 4:1, постарао се Кулибали само три минута након претходног гола и било је кристално јасно да Дортмунду нема повратка.Шокирали су све своје навијаче и убедљиво изгубили на свом терену.

Уписао се Рејна и други пут у стрелце, али је његов гол поништио ВАР у 87. минуту, а пет минута касније Гонсалес поставља коначан резултат којим је Штутгарт понизио Дортмунд – 5:1.

Био је први пут да Дортмунд прими пет голова на сигнал идуна парку још од 2009. године.

Лајпциг је головима Олма и Сабицера савладао Вердер и бар на кратко избио на чело Бундеслиге.

Bundesliga, 11. kolo:

Subota:

Borusija – Štutgart 1:5 (Rejna 39 – Vamangituka 26p, 52, Foster 60, Kulibali 63, Gonsales 90+2)
Lajpcig – Verder 2:0 (Sabicer 26p, Olmo 41)
Menhengladbah – Herta 1:1 (Embolo 70 – Genduzi 47)
Majnc – Keln 0:1 (Rebečaj 56)
Frajburg – Arminija 2:0 (Grifo 79p, Jeong 90+2)
18.30 Union – Bajern

Nedelja:

15.30 Augzburg – Šalke
18.00 Bajer – Hofenhajm

Petak:

Volfsburg – Frankfurt 2:1 (Veghorst 76p, 88 – Dost 63p)

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45