СУПЕРЛИГА: Раднички се мучио, али славио, Воши дерби Војводине, славили Рад и Пазар!

А. Илић

12. 12. 2020. у 16:00

ЗАВРШЕНИ су мечеви Суперлиге Србије који су отпочели у терминима од 14 часова

Спартак је дочекао Војводину у дербију Војводине, изабраници Ненада Лалатовића добили су меч минималним резултатом 1:0. Једини гол постигао је Миодраг Гемовић у 50. минуту.

У дербију зачеља Мачва је дочекала Рад (0:1). У самој завршници меча домаћин је имао иницијативу, али су до вођства дошли играчи гостујућег тима. Након центаршута Урош Дамјановић био је највиши у скоку и донео је радост свом тиму.

У Нишу је Раднички дочекао Златибор из Чајетине (2:1). Најавио је тренер Нишлија Владимир Гаћиновић да неће бити лако и није било.

Петар Ђуричковић је сјајним голом донео предност Радничком, а Ифет Даковац је у   54. минуту изједнаио.

Поново је Петар Ђуричковић био херој Нишлија, шутирао је ниско, са преко 25 метара за победу Радничког.

У Новом Пазару домаћин је савладао Металац 1:0, а стрелац гола био је Алмир Аганспахић у 47. минуту