ЗВЕЗДА ОСВОЈИЛА ЈЕСЕЊУ ТИТУЛУ: Боаћи донео победу црвено-белима против Златибора (ВИДЕО)

06. 12. 2020. у 15:39 >> 17:53

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде победили су Златибор са 1:0 у Ужицу у 17. колу Суперлиге Србије и тако освојили јесењу титулу.

Били су црвено-бели бољи ривал на овој утакмици и заслужено су освојили нова три бода. Био је Дејан Станковић принуђен да измеша састав због бројних проблема са повредама.

Ипак, гостима ни то није сметало да упису нови 15. тријумф у домаћем првенство, а гол одлуке постигао је Ричмонд Боаћи и 18. минуту.

Нападачу из Гане је то био други узастопни гол, а укупно 60. на 100. утакмици за клуб из Београда.

Изабраници Зорана Његуша нису ниједном током 90 минута опасније запретили Милану Борјану.

Звезда је остала прва на табели са 47 бодова, док је Златибор на 17. месту на табели са 15 бодова.

Састави тимова:

Златибор: Чубраковић – Исламовић, Јездиморовић, Стаменковић, Анђелковић – Радовић, Крстић – Јањић, Ђаковац, Петронијевић – Ђокић.

Црвена звезда: Борјан – Ераковић, Панков, Дегенек – Гобељић, Петровић, Николић, Спиридоновић - Канга, Радуловић - Боаћи.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Златибор - Звезда 0:1

90+3. МИНУТ - Крај утакмице!

83. МИНУТ - Велика шанса за Кангу после грешке голмана домаћих који није на време испцуао лопту. Погодио је Габонца, али је на крају успео некако да спречи госте да дуплирају предност.

82. МИНУТ - Добар ударац Његоша Петровића из даљине. Успео је Чубраковић добро да реагује и спречи везисту црвено-белих да се упише у стрелце.

81. МИНУТ - Након последње прилике за госте нема много узбуђења. Звезда зналачки чува предност, док Златибор покушава да нађе начин да угрози Борјана.

70. МИНУТ - Још један покушај гостију. У прилици је био Алекса Вукановић. Ипак, његов ударац главом је завршио поред гола.

65. МИНУТ - Ређају се прилике за Фалћинелија, али никако да постигне гол нападач. Сада му је Чубраковић одлично зауставио ударац и Звезда је добила први корнер.

53. МИНУТ - Опет Фалћинели у доброј шанси. Центрирао је Радуловић, Италијан је шутирао са десне стране, али право у чувара мреже Златибора.

49. МИНУТ - Добра прилика за госте. Резервиста Дијего Фалћинели је шутирао из добре позиције спољним делом стопала, но лопта је отишла мало изнад пречке гола који чува Чубраковић.

46. МИНУТ - Оба тренера су извришла по две промене на самом почетку другог дела утакмице.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Златибор - Звезда 0:1

45+1. МИНУТ - Велика прилика да Звезда у финишу првог дела са два гола предности оде на одмор. Гобељић је проиграо Вељка Николића, везиста црвено-белих се ослободио чувара, али је голман домаћих у последњем трнутку успео да реагује и спречи Николића да дуплира предност.

39. МИНУТ - Још један опасан напад црвено-белих. Спиридоновић је шутирао са 16 метара, али право у Чубраковића, па промене резултата није било.

37. МИНУТ - Опробао је ударац и Алекса Вукановић. Ипак, голман домаћих није морао да реагује јер је лопта отишла поред гола.

30. МИНУТ - Прилику је имао и Спиридоновић. Пробао је да савлада Чубраковић са неких 17 метара, но голман Златибора је без проблема зауставио тај покушај.

18. МИНУТ - Није успео малопре, али јесте сада. Ричмонд Боаћи довео је Звезду до вођства. Најбоље се снашао у гужви и није му били тешко да из излегне позиције погоди мрежу ривала.

16. МИНУТ - Велика прилика за госте. Одлично је главом шутирао Боаћи после центаршута Гобељића, али је лопта завршила на пречки, потом је из одбитка Радуловић шутириао поред гола.

12. МИНУТ - Крстић је пробао из слободног ударца са неких 19 метара, но погодио је само живи зид.

8. МИНУТ - И даље без прилика на стадиону у Ужицу. Једино вредно помена је корнер који је имао домаћи тим, али након њега није било опасности по Милана Борјана.

3. МИНУТ  - Без узбуђења на старту утакмице.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00

УКРАЈИНА ПОВЛАЧИ РАДИКАЛНИ ПОТЕЗ: Ово многи нису очекивали, чак су и Руси збуњени пред Олимпијске игре Париз 2024

УКРАЈИНА ПОВЛАЧИ РАДИКАЛНИ ПОТЕЗ: Ово многи нису очекивали, чак су и Руси збуњени пред Олимпијске игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Јер, иако најновије вести на тему "спортске санкције Русима" уопште нису наивне када се ради о поменутој држави, последња дешавања везана за руске спортисте - помало су изненађујућа. И, тичу се - Украјинаца.

23. 04. 2024. у 15:44