"СВЕЦИ" НАДИГРАЛИ "ЂАВОЛЕ": Шоу Оливијеа Жируа у Севиљи, славили Барса и Јуве

02. 12. 2020. у 22:57 >> 23:01

ПРШТАЛО је све од голова у вечерашњим мечевима 5. кола Лиге шампиона.

СВЕЦИ НАДИГРАЛИ ЂАВОЛЕ: Шоу Оливијеа Жируа у Севиљи, славили Барса и Јуве

Одлично је почело дуелом Башахшехира и Лајпцига на коме смо видели седам погодака. Потврдила се она стара "ако се по јутру дан познаје"...

Дуел у Манчестеру био је дерби дана, састали су се Манчестер јунајтед и Челси, а као по обичају, дуел ових тимова оправдао је очекивања. Славио је француски тим 3:1, а у моментима када је био добар на терену Манчестер је остао без Фреда који је добио други жути.

Лоше је почело по "ђаволе", Нејмар је већ у шестом минуту донео предност "свецима". Шутирао је Мбапе, био је блокиран, а заборављени Нејмар наишао је на одбитак иза леђа одбране за вођство гостију.

Играо се 32. минут, добро је реаговао голман гостију на покушај домаћина, чинило се да је опасност избеgнута, са десне стране лопта је дошла до Рашфорда, који је шутирао, на путу ка голу Наваса лопта је погодила неког од одбрамбених играча, те је завршила уз стативу.

Иако је Манчестер у другом полувремену био знатно бољи ривал, у 69. минуту ДИало је проиграо Маркињоса који користи гужву у шеснаестерцу за поновно вођство гостујућих фудбалера.

Већ у наредном минуту домаћи тим остао је са играчем мање због уклизавања је добио други жути Фред.

Играо се 90. минут Рафиња и Нејмар су комбиновали у петерцу домаћих који су могли  само погледом да испрате лопту у мрежу Давида Де Хее.

На крају 3:1, те ће Барселона остати једини тим који је у три наврата у низу савладоа ПСЖ.

Борусија из Дортмунда дочекала је Лацио. Повео је домаћин Гуереиро је искористио додавање Азара те је у 44. минуту донео радост домаћем тиму. У другом полувремену са беле тачке изједначио је Ћиро Имобиле у 67. минуту.

Бриж је у Белгији понизио Зенит из Санкт Петербурга. Повели су домаћи голом де Кетелаереа у 33. минуту. Ванакен је са пеналтика у 58. минуту повисио на 2:0, а коначан резултат поставио је Ланг у 73. минуту дуела.

Фуриозно је одиграла Барселона против Ференцвароша. Само 14 минута требало је Каталонцима да реше све дилеме око победника. Антоан Гризман је у 14. минуту донео предност гостима, да би шест минута касније Брејтвајт повисио на 2:0, а Дембеле са "беле тачке" поставља коначних 3:0.

Идентичним резултатом је и Јувентус савладао Динамо Кијев. Киеза је у 21. минуту донео предност црно-белима, да би у 57. минуту Кристијано Роналдо увећао салдо домаћина, а коначних 3:0 поставио је Алваро Мората у 66. минуту дуела.

Мало ко је очекивао да ће Севиља Немање Гудеља овако убедљиво изгубити од Челсија. Тим из Лондона славио је 4:0.

Оливијер Жиру је у осмом минуту донео предност "плавцима", исти фудбалер уписао се у стрелце и у 54, 74, као и 84. минуту меча.

ОЛИМПИЈСКИ ШАМПИОН ШОКИРАО СВЕТ: Видео санкције Русима, па урадио ово

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а предстојеће Олимпијске игре - Париз 2024, посебно су занимљиве ових дана, због "руске ситуације".

24. 04. 2024. у 15:44