БУНДЕСЛИГА: Костић асистент, славио Бајерн, бламажа Борусије из Дортмунда

28. 11. 2020. у 18:40

Данас је одиграно је пет утакмица деветог кола Бундеслиге, победе су остварили Минхенски Бајерн и РБ Лајпциг, док је Борусија из Дортмунда забележила трећи пораз од почетка сезоне.

Костићев Ајнтрахт је у Берлину узео бод против Униона - 3:3, а Србин је био асистент.

Бајерн Минхен је славио у Штутгарту резултатом 3:1 и тако сачувао прво место на табели. Није добро почео меч за Баварце, пошто је у 20. минуту Кулибали савладао Мануела Нојера за 1:0.

Финиш првог дела игре донео је нова узбуђења, у 38. минуту је Коман у свом стилу ушао у средину и погодио први угао за 1:1. Минут касније, Штутгарт је постигао други гол, али је ВАР интервенисао, па је он поништен због фаула Форстера над Нојером

Када се чинило да ће на полувремену бити 1:1, Роберт Левандовски је искористио асистенцију Комана за 1:2.

Ханси Флик је у другом полувремену поново доказао да уме да нањуши праве измене, увео је Санеа и Дагласа Кошту који су сломили Швабе. У 83. минуту, Сане је вукао лопту, проиграо Дагласа Кошту у правом тренутку, а овај погодио први угао, на сличан начин као Коман, за 1:3.

Келн је успео да до прве победе дође тамо где су се вероватно и ученици Маркуса Гисдола најмање надали. Чета Лусијана Фавра успела је данас да код куће изгуби од Келна (1:2), тима који од старта сезоне никога није победио?! Било је то далеко најслабије издање Дортмунда ове године

Борусија се мучила од старта. Лопта је ишла споро, напади су били безидејни. За такво издање Милионера одређене заслуге морају и на адресу Гисдола, али нема сумње да ће навијачи за овакво издање на стуб срама "окачити" Лусијана Фавра.

Дортмунд је мање-више на време смањио резултат. Играо се 74. минут. Ако је нешто добро Фавр данас урадио онда су то измене. Са клупе је убацио Ђија Рејну и Торгана Азара и управо су њих двојица реалиозовала тај погодак.

Али од тог момента домаћи ни да опепеле. Келн је све затворио позади, да би га у 95. минуту и срећа погледала. То је она једна једина шанса за Халанда. Ројс га је проиграо, а Норвежанин промашио са пет метара празну мрежу...

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00