ЖОТА ДАНАС НИЈЕ БИО ДОВОЉАН: Грос и ВАР јачи од Ливерпула

28. 11. 2020. у 15:18

ДВА поништена гола Ливерпула и два пенала за Брајтон, од којих је један реализован, обележили су другу утакмицу 10. кола енглеске Премијер лиге. Шампион је освојио само бод на гостовању екипи која још нема победу као домаћин: Брајтон - Ливерпул 1:1.

EPA-EFE/Kirsty Wigglesworth

Диого Жота довео је редсе у вођство у 60. минуту, а поравнао је Грос у надокнади са беле тачке и то после закаснеле реакције из ВАР собе.

Претходно је Мопај био непрецизан са креча у 20. минуту, а голови Салаха у 34. и Манеа у 84. минуту поништени су после интервенције ВАР технологије.

Мане је претходно ушао у игру управо уместо Египћанина, коме није било драго што је замењен, а имао је шта да каже и судијама јер је његов гол поништен због милиметарског офсајда.

Ливерпул сада има 21 бод из десет утакмица, и биће први бар до сутрашњег дербија кола између Челсија и Тотенхема. Брајтон је 16. са десет бодова.