ОДЛИЧНА ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ПОБЕДИЛА ГЕНТ И У БЕЛГИЈИ: Мирис европског пролећа се осећа на "Маракани"

З. ЋОРОВИЋ

26. 11. 2020. у 21:32

ЕКСПРЕСНО, ефектно, паметно! Велику победу, вредну европског пролећа, изборио је српски шампион у Белгији: Гент – Црвена звезда 0:2 (0:1).

ОДЛИЧНА ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ПОБЕДИЛА ГЕНТ И У БЕЛГИЈИ: Мирис европског пролећа се осећа на Маракани

Као да је циљао из кубуре, перфектан хитац младог Његоша Петровића већ је у 53. секунди донео вођство црвено-белима, а тријумф је потврдио „јаблан“ Немања Милуновић, после скока и ударца главом у 52. минуту.

Пошто је Хофенхајм славио против Либереца у Чешкој (2:0), само у некој „лудој“ теоретској комбинацији црвено-бели се неће домоћи наредне рунде. Много реалније је да појуре прво место у групи, а до њега ће доћи уколико следећег четвртка на „Маракани“, у петком колу ЛЕ, победе Немце са два гола разлике. Али, отом, потом.

Синоћ у Генту, без петорице стандардних првотимаца, екипа Дејана Станковића је одиграла зрело, стрпљиво и интелигентно. Умела је да пронађе најбољи и најлакши пут до циља.

Почело је идеално. Већ у 53. секунди, из првог корнера и уигране акције, лопта је дошла до Његоша Петровића, а он је са тридесетак метара искоса испалио прави катапулт под пречку. И голмана домаћих Булата изненадио је овај супер-пројектил. Фијукнуо му је изнад главе, ефектно под пречку – 0:1.

ГЕНТ – Ц. ЗВЕЗДА 0:2 (0:1)

СТРЕЛЦИ Петровић у 1, Милуновић у 58. минуту. Стадион: „Геламко арена“. Без публике. Судија: Филип Глова (Словачка).

ГЕНТ: Болат 5 – Ботака 5,5 (од 46. Кастро-Монтес 6), Ханхе-Олсен 5, Нгађуи 6 Фортуна 6, Мохамади 6 – Дорш 6,5, Овусу 6 (од 58. Ођиђа-Офое 6) , Кумс 6,5 – Безус 6, Букари 6 (од 66. Ниангбо -).

Ц. ЗВЕЗДА: Борјан 8 - Гајић 7, Милуновић 8, Панков 7, Дегенек 7 – Петровић 8 (од 72. Ераковић -), Николић 7 – Иванић 7, Бен 7 (од 72. Спиридоновић -), Вукановић 6,5 (од 87. Радуловић -)– Фалчинели 7 (од 87. Боаћи -)

ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Његош Петровић (Ц. звезда)

Од старта ове сезоне, Станковић је својим са пуленима осмишљавао разноврсне прекиде, неколико пута је на важним мечевима мало фалило да „упали“, па је овај погодак стигао као награда у јако важном тренутку.

После вођства Звезда се повукла, позади „затегла“ и дала лопту противнику. Упркос иницијативи, домаћин није ништа конкретно направио до 32. минуту када је Вукановић повукао противничког играча, али, срећом, за судију то није било довољно за пенал. У 44. минуту главомистакао се Борјан одличном интервенцијом после ударца главом Букарија.

У наставку је Гент све карте бацио у напад, али је та офанзива била јалова. Звезда је чекала и дочекала своју шансу у 58. минуту. Опет после корнера, само што је сада Милуновић претворио центаршут у недостижних 2:0.