ЛИГА ШАМПИОНА: Менхенгладбах још једном згазио Шахтјор, минималац Ситија у Грчкој (ВИДЕО)

25. 11. 2020. у 21:06

ФУДБАЛЕРИ Борусије Менхенгладбах поново су прегазили Шахтјор - 4:0 на свом терену у 4. колу Лиге шампиона.

У првом мечу ових ривала који је одигран у Украјини клуб из Немачке је био још убедљивији, пошто је славио са 6:0.

Већ после 17 минута је било јасно у ком правцу ће ићи овај дуел. То је био тренутак када су домаћи повели, а стрелац је био Ларс Штиндл са беле тачке.

Наставили су изабраници Марка Розеа да нападају и самлели су ривала. Голове су још постигли Нико Елведи, Брил Емболо и Оскар Вендт.

Шахтјор се прописно обрукао у овом двомечу, дозволио је себи да прими 10 голова а не постигне ниједан.

Менхенгладбах сада има осам бодова и налази се на првом месту. Шампион Украјине је други са четири, колико има и Реал Мадрид, али и утакмицу мање. На последњем четвртом месту је Интер са два бода.

Друга утакмица у овом термину одиграна је на стадиону "Караискакис" на коме је Манчестер сити савладао Олимпијакос са 1:0.

Тренутак одлуке догодио се у 36. минуту када је Фил Фоден искористио додавање Рахима Стерлинга и погодио мрежу ривала.

Имали су "грађани" још неколико прилика да повећау предност, но у томе нису успели. Ипак, важна је победа, а изабраници Пепа Гвардиоле су по то дошли у Грчку.

Сити после овог кола има 12 бодова и налази се на челу табеле, Олимпијакос је трећи са три.